Waldemar Kraska o trzeciej dawce szczepionki. Kiedy dla wszystkich powyżej 18. roku życia?

2021-10-25 7:19
Waldemar Kraska
Autor: Radio Plus Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, gościł w poniedziałek na antenie Polskiego Radia w programie Sygnały dnia. Wiceszef Ministerstwa Zdrowia ujawnił, że cały czas jest trend wzrostowy, jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem. W szpitalach zajętych jest ponad 5 tys. łóżek. - Pacjenci coraz częściej trafiają do szpitali, to niepokojący trend.

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska pojawił się jako gość w programie "Sygnały dnia". Zapytany o obecny stan epidemiczny w Polsce wiceminister przyznał, że sytuacja nadal jest dość poważna i widać trend wzrostowy, jeśli chodzi o zakażenia koronawirusem. Zaznaczył jednak: - Wyniki, które otrzymujemy w poniedziałek nie odzwierciedlają nam w jakim etapie pandemii teraz jesteśmy. One są zawsze niższe, niż te, które pojawią się za kilka dni - wyjaśnił. Jak dodał: -  To, co jest najważniejsze, to niestety ten trend wzrostowy i to na wysokim poziomie, utrzymuje się także w tej chwili. To jest około 90 proc. w stosunku do ubiegłego tygodnia. Kraska zapytany o przewidywania pandemiczne przyznał: - W ciągu najbliższego tygodnia na pewno tych nowych przypadków będzie przybywało. W czasie rozmowy padło też pytanie o to, co z dniem Wszystkich Świętych, czyli 1 listopada. Czy możliwe, że pojawią się dodatkowe obostrzenia? - Nie przewidujemy ograniczeń, jeśli chodzi o 1 i 2 listopada. To, co widzę w polskich sklepach to mnie przeraża, jakbyśmy ignorowali zagrożenie - przypomniał wiceminister zdrowia. 

Kraska został też zapytany o kwestię trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID, tzw. dawki przypominającej: - Od 2 listopada chcemy rozszerzyć szczepienie dawką przypominająca dla wszystkich powyżej 18 roku życia. Ma być ono wykonywane preparatem Pfizer - podał wiceminister zdrowia.

CZYTAJ>>>Tak naprawdę nazywa się Mateusz Morawiecki! Tego nie ma nawet w oficjalnej biografii

Sedno Sprawy - Waldemar Kraska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE