Ważne spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS podejmie kluczowe decyzje?

2022-01-25 12:15
Jarosław Kaczyński
Autor: Piotr Grzybowski/SE Jarosław Kaczyński

We wtorek wieczorem, 25 stycznia 2022 roku, w Sejmie ma odbyć się posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, weźmie w nim udział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W środę rozpocznie się natomiast dwudniowe posiedzenie Sejmu z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. W najbliższych dniach i godzinach mogą zapaść kluczowe decyzje, m.in. w sprawie piątej fali epidemii COVID-19.

Jak informuje PAP, do parlamentarzystów PiS został przesłany komunikat, że we wtorek o godzinie 20:00 w Sejmie odbędzie się posiedzenie klubu z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Obecność na spotkaniu ma być obowiązkowa. Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka przekazał natomiast, że zaplanowane na trwający tydzień posiedzenie izby niższej zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Już w ubiegłym tygodniu Kancelaria Sejmu miała przeprowadzić test głosowania zdalnego. Wiceprzewodnicząca klubu KO Barbara Nowacka zamieściła skan powiadomienia, które otrzymała, w związku z planowana próbą. Napisano w nim, że "sprawdzenie warunków technicznych udziału w posiedzeniu jest niezbędne ze względu na przeprowadzoną w międzyczasie zmianę operatora telekomunikacyjnego".

Zobacz także: Spotkanie premiera z opozycją ws. walki z COVID-19. Kto potwierdził udział?

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewiduje przyszłość dla PO i Jarosława Kaczyńskiego

Prawo i Sprawiedliwość, jako partia rządząca, stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami. Jednym z najtrudniejszych jest walka z piątą falą epidemii COVID-19 w Polsce. Tylko minionej doby wykryto w naszym kraju przeszło 36 tysięcy zakażeń. W szczycie może być ich nawet około 50 tysięcy każdego dnia.

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem od Mateusza Morawieckiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE