Wielka awantura przed wyborami w PO. Faworytka Tuska nie wytrzymała

2021-10-23 10:25
Donald Tusk i Agnieszka Pomaska
Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/ SUPER EXPRESS & STANISŁAW KOWALCZUK/ EAST NEWS Donald Tusk i Agnieszka Pomaska

Tuż przed wewnętrznymi wyborami w Platformie Obywatelskiej zrobiło się nerwowo. Kiedy jedna z dziennikarek stwierdziła na Twitterze, że znacząco ubyło aktywnych członków partii, na jej wpis stanowczo zareagowała posłanka KO Agnieszka Pomaska, jedna z faworytek Donalda Tuska. Były premier ostatnio wsparł posłankę przed wewnętrznymi wyborami w PO.

Na sobotę zaplanowano wybory w Platformie Obywatelskiej. Działacze PO wybierają: szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego partii. Decyzję o wyborach podjęto w czasie Rady Krajowej PO w sierpniu. Wiadomo, że na stanowisko szefa partii startuje tylko jeden kandydat, czyli Donald Tusk, który od kilu miesięcy pełni obowiązki przewodniczącego.

Donald Tusk podjął ważną decyzję. Politycy PO w szoku! To wiele zmienia

Express Biedrzyckiej - Marta Lempart: Warto było wyjść na ulice. PiS to przestępcy, będą siedzieć

Dziennikarka działu politycznego dziennika „Faktu” Agnieszka Burzyńska napisała na Twitterze, że tradycyjnie przed wewnętrznymi wyborami PO postanowiła sprawdzić, ilu partia ma aktywnych członków (takich, co płacą składki i biorą udział w życiu PO). – W Gdańsku wyniki są druzgocące. W Gdańsku... – oznajmiła publicystka, nawiązując zapewne do tego, że Trójmiasto jest matecznikiem PO.

Wpis Burzyńskiej spotkał się z szybką i zdecydowaną ripostą pochodzącej z Gdyni posłanki KO Agnieszki Pomaskiej, członkini zarządu krajowego PO. – Nie wiem skąd Pani ma informacje, bo te nie są prawdziwe. Uprawnionych do głosowania (płacących składki) na Pomorzu jest o 36% więcej niż w wewnętrznych wyborach 2020. Dotyczy to też Gdańska – zapewniła posłanka.

Sonda
Czy debata Kaczyński-Tusk jeszcze kiedyś się odbędzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE