Wybory w PO. Głosowanie zakończone. Jak przebiegły wybory?

2021-10-23 18:07
Tak głosował Donald Tusk i inni politycy PO
Autor: PIOTR MOLĘCKI/ EAST NEWS Tak głosował Donald Tusk i inni politycy PO

Wybory w PO. W sobotę w całej Polsce odbyły się wybory w Platformie Obywatelskiej. Działacze brali udział w głosowaniach, by wybrać liderów lokalnych struktur oraz przewodniczącego partii. Na stanowisko szefa PO kandydat był tylko jeden, to Donald Tusk. Mamy zdjęcia z wyborów w PO. Zobaczcie je koniecznie. Relacja z wyborów w PO na Se.pl.

Wybory w Platformie Obywatelskiej zaplanowano na sobotę 23 października. Działacze Platformy Obywatelskiej wybierali: szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego PO. Decyzję o wyborach podjęto w czasie Rady Krajowej PO w sierpniu. Wiadomo, że na stanowisko szefa partii startował tylko jeden kandydat, czyli Donald Tusk, który od kilu miesięcy pełni obowiązki przewodniczącego PO. Tusk został p.o szefa Platformy, gdy na początku lipca z funkcji zrezygnował Borys Budka. Tusk został pełniącym obowiązku po Budce, jako najstarszy z wiceprzewodniczących. W najnowszym wywiadzie dla PAP, Borys Budka przyznał: - Bardzo mocno zachęcałem przewodniczącego Tuska do powrotu do Polski, jestem przekonany, że było to potrzebne nie tylko Platformie, ale całej opozycji. Cieszę się, że jego mandat w sobotę zostanie potwierdzony, bo jestem przekonany, że zrobi tak zdecydowana większość członków Platformy Obywatelskiej. Kto bierze udział w wyborach? W wyborach mogli głosować wszyscy członkowie PO. Sobotnie wybory wystartowały o godzinie 10:00 i trwały do 18:00. RELACJA Z WYBORÓW W PO NA SE.PL. 

17:54 Bogdan Zdrojewski zdążył zagłosować, którego jednak coś niepokoi: - Cieszy fantastyczna frekwencja. Martwi skromność pań na listach szefów regionów - skomentował.

17:38 Coraz mniej czasu zostało, by oddać głos w wewnętrznych wyborach w PO. Bo, jak wiemy działacze mogą głosować do 18:00. 

17:07 Na Podlasiu też głosują:

16:09 Nie tylko ci najbardziej znani dziś głosują, ale też mniej znani działacze:

15:36 Na brifingu poświęconym głosowaniu Donald Tusk mówił: - Bardzo się cieszę, że w moim rodzinnym Sopocie mogę tak symbolicznie zamknąć pierwszy etap budowy silnej opozycji. Liczę, że będzie ona na tyle silna, by w najbliższych wyborach dokonać zmiany władzy w Polsce.

15:10 Zagłosowała już tez Krystyna Szumilas, która podzieliła się też pewną refleksją: - Wybory władz w Platformie Obywatelskiej. Pełna demokracja i pełny profesjonalizm. Dziękuję członkom komisji wyborczej - napisała.

13:52 W lokalach w całej Polsce od rana pojawiają się tłumy. Widać, że wybory cieszą ogromnym zainteresowaniem ze strony osób uprawnionych do głosowania.

13:26 Wstępne wyniki wyborów wewnętrznych PO mogą się pojawić już dziś wieczorem. Tymczasem Marcin Kierwiński ujawnił, na kogo oddał swój głos i pokazał zdjęcia z lokalu wyborczego.

13:06 Arkadiusz Mycha przyszedł na głosowanie z córeczką.

12:44 Swój głos oddała także Małgorzata Kidawa-Błońska, jednak nie zdradziła, czyje nazwiska zaznaczyła na kartach.

12:36 Swój głos oddał Tomasz Siemoniak. - Siła demokracji w @Platforma_org - moje głosy na @donaldtusk, @JanGrabiec i @MKierwinski! - napisał na Twitterze.

12:20 Donald Tusk jakiś czas temu, na kogo odda swój głos. - Mamy dwoje fantastycznych kandydatów na szefa PO na Pomorzu, ale ja swój głos oddam na Agnieszkę Pomaską! Powodzenia! - napisał. Wcześniej jednak Platforma Obywatelska oficjalnie poparła rywala posłanki, Mieczysława Struka.

Zobacz: Wielka awantura przed wyborami w PO. Faworytka Tuska nie wytrzymała

12:00 Swój głos oddał już przewodniczący, Rafał Grupiński.

11:40 Michał Szczerba ujawnił, na kogo odda swój głos. - Dziś zagłosuję na Donalda Tuska, Jana Grabieca i Marcina Kierwińskiego. Chce bezpiecznej Polski w zjednoczonej Europie. I Platformy zwyciężającej! Bo nasza codzienna walka ze złem ma sens i przyjdzie dzień satysfakcji dla nas wszystkich! - napisał na Twitterze.

11:20 Tak wyglądają karty do głosowania w wyborach PO.

10:50 Wybory wewnętrzne PO cieszą się dużym zainteresowaniem. Frekwencja już dopisała między innymi w Poznaniu.

10:37 - Dokonamy dzisiaj wyboru władz Platformy na wszystkich szczeblach. Musimy t porządki doprowadzić do samego końca – mówił Donald Tusk na konferencji w Sopocie.

10:27 Politycy PO są bardzo entuzjastycznie nastawieni do wewnętrznych wyborów. - To będzie nowy rozdział w Platformie Obywatelskiej, nowy dynamizm, nowa energia, a po tym będziemy przed kolejnymi wyzwaniami - mówił PAP-owi Borys Budka.

Wina TUSKA! Emeryci na bazarze KŁÓCĄ się o drożyznę | Komentery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE