Wielka kumpelka Beaty Szydło instruuje Pawła Kukiza! "Dacie radę"

2021-08-13 13:51
Paweł Kukiz w sejmie
Autor: Sebastiam Wielechowski/SUPER EXPRESS Paweł Kukiz w sejmie

Choć Beata Szydło od dłuższego czasu stoi na uboczu wielkiej polityki i rzadko komentuje bieżące spory, to jej wielka kumpelka - Beata Kempa - cały czas jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Szefowa KPRM u Beaty Szydło zareagowała na ataki wymierzone w Pawła Kukiza po jego głosowaniu w sprawie lex TVN. Kempa wspiera lidera Kukiz'15 i go instruuje. Przy okazji oberwało się jego oponentom.

Wielka kumpelka Beaty Szydło, która obecnie - tak jak była premier - reprezentuje Polskę w Parlamencie Europejskim, nie wytrzymała i na Twitterze bezpośrednio zwróciła się do Pawła Kukiza. Nie tylko go wsparła, lecz także poinstruowała. "Trzymajcie się! Dacie radę. Chrońcie tylko najbliższych. Prymitywni agresorzy - jak za Sowietów - wiedzą, że najbardziej boli uderzenie w rodzinę i przyjaciół. Zwykli, spokojni i normalni ludzie są z Wami" - dodawała otuchy posłowi, który wsparł lex TVN, Beata Kempa. Gra toczy się o dużą stawkę, bowiem ustawa najpewniej zostanie odrzucona przez Senat, gdzie większość ma opozycja, a w Sejmie by ją przegłosować, potrzebna będzie bezwzględna większość. Dla PiS każdy głos będzie na wagę złota, więc trzeba dbać o wszystkich posłów, którzy mogą poprzeć lex TVN. 

ZOBACZ TAKŻE: Były mąż Hanny Lis wsparł Pawła Kukiza! Ludzie będą płakać, jak to przeczytają

Beata Szydło, Beata Kempa
Autor: Tomasz Radzik Beata Szydło, Beata Kempa

W środowym głosowaniu za przyjęciem lex TVN opowiedziało się 228 posłów, w tym trzech przedstawicieli Kukiz'15 (Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk). Inaczej niż koledzy z sejmowego koła zagłosował były wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE