Wydało się, co czeka nas na Wielkanoc i majówkę! Polacy będą rwać włosy z głów

2021-03-04 12:42
Wielkanoc 2021. Jak w tym roku wypadają święta wielkanocne?
Autor: pixabay.com

Wielkanoc 2021 zbliża się wielkimi krokami. Wiele osób chciałoby pojechać z tej okazji w swoje rodzinne strony lub odwiedzić dawno niewidzianych bliskich, tym bardziej, że w zeszłym roku narzucone obostrzenia to uniemożliwiły. Wiele osób drży z niepewności, jak ten czas będzie wyglądał w tym roku. Niestety, nie ma dobrych wiadomości.

Wielkanoc 2021 miała być inna niż ta z poprzedniego roku, przynajmniej taką wszyscy mieli nadzieję. Pandemia koronawirusa w 2020 roku sprawiła, że znaczna część społeczeństwa musiała spędzić ten okres samotnie, z dala od swoich bliskich. Wszystko wskazuje na to, że teraz będzie podobnie.

Nie przegap: Kiedy koniec epidemii? Fatalne informacje, ekspert nie ma wątpliwości

Adam Niedzielski podzielił się z dziennikarzami WP tym, co najpewniej czeka nas w okresie świąt wielkanocnych. Według jego słów będzie bardzo podobnie, jak rok temu.

- Warto sobie przypomnieć poprzednie święta, które spędzaliśmy w konwencji: zostań w domu. Myślę, że niestety w tym roku będą podobne, ale jest coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeśli będziemy widzieli, że ten szczyt pandemii mamy za sobą – powiedział.

Polacy na pewno nie będą zadowoleni, że znów muszą spędzić ten czas w wąskim gronie. Jednak minister przekazał też jedną nieco bardziej optymistyczna wiadomość o luzowaniu obostrzeń. Przypuszcza, że być może już w maju będzie można spokojnie pójść do restauracji. Aby tak się jednak stało muszą zostać spełnione pewne kryteria.

- Jeżeli będziemy mieli w perspektywie przełomu marca za sobą szczyt pandemii, apogeum trzeciej fali, to myślę, że będziemy mieli ścieżkę luzującą przed sobą – stwierdził.

Warto jednak pamiętać, że sytuacja związana z koronawirusem rozwija się wyjątkowo dynamicznie, a wszelkie decyzje rządu są ściśle uzależnione od liczby zakażeń. Wiele może się jeszcze zmienić przed Wielkanocą, warto jednak zachować ostrożność przy planowaniu wszelkich wyjazdów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE