Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Rząd POGŁĘBIA LOCKDOWN. Święta w domu, w rodzinnym gronie

2021-03-25 11:34
Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Grozi nam zakaz przemieszczania się w związku z TRZECIĄ FALĄ pandemii?!
Autor: pixabay.com Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Grozi nam zakaz przemieszczania się w związku z TRZECIĄ FALĄ pandemii?!

Wielkanoc 2021. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosił listę obostrzeń na Wielkanoc 2021. Odniósł się także do obostrzeń, które będą obowiązywały w okresie świąt wielkanocnych. Znamy szczegóły!

Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Nowe zakazy od 27 marca

Rząd wprowadził nowe obostrzenia na Wielkanoc 2021Szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski, ogłosił nowe restrykcje, które będą obowiązywały w okresie świąt wielkanocnych. Ma to oczywiście związek z trzecią falą koronawirusa w Polsce. - Zachęcamy do spędzenia świąt w domu, w wąskim gronie - powiedział minister zdrowia.

ZOBACZ: Wielkanoc 2021 - kiedy w tym roku wypadają święta wielkanocne? To będą kolejne święta w pandemii

CZYTAJ: Wielkanoc 2021 - ile dni wolnego od szkoły i pracy?

Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Będzie zakaz przemieszczenia? Co z odwiedzinami w święta wielkanocne?

Rząd walczy z trzecią falą koronawirusa w Polsce. W związku z tym, od 27 marca 2021 na dwa tygodnie wprowadzono nowe obostrzenia. Jest to już prawie całkowity lockdown. Obostrzenia będą obowiązywały również w okresie Wielkanocy 2021. Rząd apeluje o spędzanie świąt tylko w wąskim gronie najbliższych osób. Minister zdrowia podkreślił, żeby Wielkanoc 2021 spędzać w domu. Nie wprowadzono jednak zakazu przemieszczania się, a jedynie zaapelowano o ograniczenie odwiedzin w święta wielkanocne.

CZYTAJ TAKŻE: Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Czy nie będzie święcenia jajek? Co nas czeka?

Limity w kościołach na Wielkanoc 2021

Rząd na okres dwóch tygodni wprowadził pogłębiony lockdown. Zaostrzył między innymi obostrzenia dotyczące limitów osób w sklepach, a także wiernych w kościołach. Nowe obostrzenia obowiązują od 27 marca 2021 przez dwa tygodnie - oznacza to, że w okresie świąt wielkanocnych będą obowiązywały zwiększone limity wiernych w kościołach. W miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Matka dzieci, które trafiły do domu dziecka: marzę by przyjechały na Wielkanoc. Muszę uzbierać 640 zł