Wielkanoc 2021 - kiedy w tym roku wypadają święta wielkanocne 2021?

i

Autor: pixabay.com

Wielkanoc 2021 - kiedy w tym roku wypada Wielkanoc? Czy będą nowe obostrzenia dla województw?

2021-03-11 8:27

Wielkanoc 2021 - kiedy wypadają święta wielkanocne? Ile dni będzie wolnych od pracy i szkoły? To pytanie zadaje sobie coraz więcej internatów. Wielkanoc to święto ruchome, więc co roku wypada w inne dni. Wszystko zależy od wiosennej pełni księżyca, a zatem święta wielkanocne mogą wypaść między 22 marca a 25 kwietnia. Wiadomo, że te święta będą bardzo podobne do tych w ubiegłym roku. To za sprawą koronawirusa. Jak będzie wyglądać Wielkanoc 2021 w trakcie trzeciej fali COVID-19?

Wielkanoc 2021. Kiedy wypadają święta wielkanocne?

Do Wielkanocy 2021 zostało już niewiele czasu. Internauci chcą wiedzieć, nie tylko kiedy wypadają święta wielkanocne, ale także, czy będą obowiązywały wtedy obostrzenia w liczbie gości lub przemieszczaniu się. Przypomnijmy, że Wielkanoc jak zwykle poprzedza Wielki Post. Dla chrześcijan to czas pokuty - nawiązujący do 40 dni spędzonych przez Jezusa na pustyni. W Wielki Post powstrzymujemy się od hucznych zabaw oraz jedzenia mięsnych potraw. Przed Wielkanocą obchodzimy tzw. Wielki Tydzień, w którego skład wchodzą ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek upamiętniający ustanowienie Eucharystii przez Chrystusa oraz Wielki Piątek, czyli dzień wyciszenia. Mszy nie odprawia się również w Wielką Sobotę, ale tego dnia wierni przynoszą do kościoła koszyczki z pokarmami. Popularnie nazywa się ten dzień święconką. Kiedy wypada Wielkanoc 2021?

W tym roku pierwszy dzień świąt wypada 4 kwietnia (niedziela), a drugi w 5 kwietnia (poniedziałek).

ZOBACZ: Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Grozi nam zakaz przemieszczania się w związku z TRZECIĄ FALĄ pandemii?!

Wielkanoc 2021. Ile dni wolnego od szkoły?

Wielkanocna przerwa świąteczna od szkoły 2021 rozpocznie się dokładnie 1 kwietnia, kiedy to przypada Wielki Czwartek (pierwszy dzień Triduum Paschalnego). Zajęcia zdalne oraz w szkołach nie będą odbywać się także 2 kwietnia (Wielki Piątek), 5 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny, tzw. Lany Poniedziałek) i 6 kwietnia (wtorek).

ZOBACZ: Wielkanoc 2021 w cieniu pandemii. Jak będą wyglądać te święta?

Wielkanoc 2021. Ile dni wolnego w pracy?

Wielkanoc 2021 - które dni będą wolne? To z pewnością interesuje wszystkie osoby, która planują dłuższy wypoczynek. W święta wielkanocne wolnymi dniami od pracy będzie 4 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) oraz 5 kwietnia (Lany Poniedziałek). Nadal nie wiadomo jednak, czy będzie można wyjechać na Wielkanoc 2021 do rodziny lub na urlop. Trzecia fala Covid-19 zbiera w Polsce śmiertelne żniwo. To może powodować wprowadzanie nowych obostrzeń dotyczących na przykład limitu liczby gości lub zakazu przemieszczania się. Na razie rząd nie poinformował o tak drastycznych krokach, ale sytuacja jest dynamiczna i wprowadzenie nowych obostrzeń jest możliwe. Będziemy o tym informować.

Udany przeszczep serca we Wrocławskim szpitalu