Drożyzna wykańcza Polaków. Ale uwaga, jest dobra wiadomość ws. cen wody i ścieków! Sprawdź koniecznie

2022-05-21 19:20
zdrowa woda
Autor: New Africa/Shutterstock.com Nie będzie podwyżek cen wody.

Ceny prądu, węgla, paliw i gazu drastycznie rosną z powodu m.in. wojny w Ukrainie. Nie musimy się przynajmniej martwić, że będzie drożała woda. Wprowadzane teraz przez wodociągi stawki będą obowiązywały przez trzy lata. – Nie dopuścimy do dużych podwyżek. Woda to podstawowe dobro człowieka – deklaruje Przemysław Daca, prezes Wód Polskich.

Wody Polskie zatwierdziły podwyżki

Drożyzna wykończa Polaków. Inflacja w skali roku przekroczyła już 12 proc. Najbardziej, bo o kilkadziesiąt procent, drożeją gaz i energia elektryczna i nie wiadomo, kiedy ich ceny się ustabilizują, bo musimy uniezależnić się od surowców z Rosji. Tymczasem Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie kończy rozpoczęty w 2021 r. proces zatwierdzania taryf na wodę i ścieki, które płacimy wodociągom.

Polacy dostaną 1300 zł za nic i stracą 500 plus? Bezwarunkowy dochód podstawowy ma być testowany w Polsce

Express Biedrzyckiej - płk prof. Dariusz Kozerawski: Rozszerzenie NATO jest przesądzone

Stawki za wodę zamrożone na trzy lata

Nie musimy się obawiać dużego wzrostu rachunków. – Zatwierdzono już 90 proc. taryf dla mieszkańców miast i gmin. Średnie ceny na najbliższe trzy lata wrosły za wodę o 8 proc. i 9 proc. za ścieki. To wynik porozumienia wypracowanego z wodociągami, które składały do nas, jako do regulatora, wnioski o zatwierdzenie cen – mówi prezes Wód Polskich Przemysław Daca. – Dokładanie analizujemy każdy wniosek, ponieważ nie dopuścimy do tego, aby cena była barierą dostępu do wody. Nie zgodzę się, by Polacy przepłacali za wodę, choćbym miał odbyć nawet sto spraw sądowych. Woda jest podstawowym prawem człowieka, co mówi ONZ – deklaruje Daca.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE