Wybory 2020: Szumowski mówi o zmianach w sposobie głosowania. Są znaczące!

2020-07-02 8:08 Paulina Jaworska
Łukasz Szumowski
Autor: Marcin Wziontek Łukasz Szumowski

Wybory 2020. Druga tura wyborów 2020 już w niedzielę 12 lipca. Być może w życie wejdą konkretne zmiany, które mają pomóc wyborcom stojącym w kolejkach. Jakie to zmiany i kogo będą dotyczyły? Plan przedstawił goszczący w "Gościu Wiadomości" minister zdrowia Łukasz Szumowski. Oto propozycje.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski goszcząc w programie "Gość Wiadomości" odniósł się do wyborów prezydenckich 2020, a konkretnie do kolejek, które ustawiają się przed lokalami wyborczymi. Wiadomo, że  przed lokalami wyborczymi ustawiały się w niektórych miejscach wprost gigantyczne kolejki ZOBACZ JAK TO WYGLĄDAŁO. W końcu bardzo wiele osób poszło głosować, a frekwencja wyniosła 64,51 proc. Jak zauważył w związku z tym, że mamy upały, ale i burze, warto podjąć pewne zmiany: - Wiemy, że jest temperatura wysoka, często jest duszno, wilgotno, są burze, są deszcze. Chcemy, żeby osoby starsze, osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży czy osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością, żeby nie musiały stać, narażać się na różne warunki atmosferyczne  - przyznał. 

CZYTAJ: SZOK! Duda GRUCHNĄŁ jak nigdy: To są dziady! Emocje wzięły górę, gdy mówił o 500 plus. Wybory 2020

dr Pietrzyk-Zieniewicz: Za Dudą stoi cień Kaczyńskiego [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Szumowski dopytany o to, czy w związku z drugą turą wyborów planowana jest zmiana dotycząca reżimu sanitarnego, odpowiedział, że nie i wszystko w tym temacie zostaje. Przypomnijmy, że wybory prezydenckie 2020 druga tura odbędą się 12 lipca. W drugiej turze Polacy zagłosują na dwóch kandydatów: Andrzeja Dudę i Rafała Trzaskowskiego. W pierwszej turze Andrzej Duda uzyskał wynik 43,5 proc., a Rafał Trzaskowski 30,46 proc. 

Najnowsze