Wybory prezydenckie 2020. Niezwykły PLAN Biedronia. Mówił o MILIARDACH

2020-06-06 14:10 ełem
Robert Biedroń
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Robert Biedroń

"Wielkie wybory cywilizacyjne" - tak nazwał nadchodzące wybory prezydenckie kandydat Lewicy, Robert Biedroń. Polityk postawił w swoim przemówieniu programowym na inwestycje, "zielony ład" i ekologię. Ale nie zapomniał także o innych ważnych aspektach codziennego życia Polaków, bo mówił o problemach szpitali i komunikacji.

Biedroń zapowiedział wielki plan inwestycyjny dla Polski. Oparła go na kilku filarach. Jednak jako podstawę wskazał pieniądze, które mogłyby popłynąć do Polski z Unii Europejskiej. A są to środki niebagatelne - mowa o 280 mld zł, które trafią do Polski na walkę ze skautkami kryzysu po epidemii koronawirusa.

Biedroń, wśród swoich planów wymienił inwestycje w szpitale powiatowe (mówiąc m.in. o potrzebie instalacji klimatyzacji na szpitalnych salach), potrzebie budowania nowych mieszkań ("których najbardziej potrzebują Polacy"), inwestycjach w energię odnawialną, rozwoju transportu publicznego, oraz przeznaczeniu 2 proc. PKB na badania i rozwój. 

Wspomniał również o potrzebie walki z zanieczyszczeniem środowiska: "małej retencji" w gospodarstwach domowych, modernizacji 200 tys. przydomowych oczyszczalni ścieków i utrzymanie dzikich brzegów 11 polskich rzek.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Pogrzeb Piotra Rockiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze