Wyciekł CWANY plan Kaczyńskiego. Tak PRZECHYTRZY przeciwników?!

2020-08-12 17:03 CHA
Jarosław Kaczyński
Autor: TVP Info

No i wszystko wyszło na jaw! Niebawem kończy się kadencja Adama Bodnara na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich. Jedyną oficjalnie zgłoszoną kandydatką na ten urząd jest Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, obecnie pracująca jako główna koordynatorka sądowych postępowań strategicznych w biurze RPO. Jej kandydaturę zgłosiła zarówno Koalicja Obywatelska, jak i Lewica. Co znamienne, Prawo i Sprawiedliwość nie zgłosiło swojego kandydata na ten urząd. Czy to oznacza, że Jarosław Kaczyński odpuścił sprawę? Wcale nie! Wyciekły właśnie szczegóły cwanego planu prezesa w tej kwestii.

Termin zgłaszania kandydatów minął 10 sierpnia. Jak twierdzi „Gazeta Wyborcza” PiS miało nawet swojego kandydata, którym miał być poseł Bartłomiej Wróblewski. Dlaczego zatem go nie zgłoszono? Ponoć pytani o tę sprawę przez „GW” politycy partii rządzącej nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Najczęściej powtarzanym w tej kwestii słowem było „później”. Co to oznacza? Okazuje się, że Jarosław Kaczyński próbuje w tej sprawie szukać sojuszników, między innymi wśród PSL. Bez ludowców PiS nie ma co liczyć na zwycięstwo w Senacie, w którym w przeciwieństwie do Sejmu większości nie ma.

ZOBACZ TEŻ: SENSACYJNY sondaż! Kaczyński złapie się za głowę...

Co nieco w tej sprawie powiedział wicemarszałek z PSL - Piotr Zgorzelski. - To wynika ze starć wewnątrz PiS. Prawo i Sprawiedliwość w piątek odrzuca kandydatkę obywatelską Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. A potem jest nowy wybór i to bez limitów czasowych. Panią mecenas popiera KO, Lewica i Polskie Stronnictwo Ludowe  – stwierdził polityk w rozmowie z „Wyborczą”. Ludowcy ponoć handlom - przynajmniej obecnie - mówią "nie".

Według zakulisowych informacji, do których dotarła "GW", Kaczyński próbował też dogadywać się w tej kwestii z Jarosławem Gowinem i jego ludźmi. "Ale gowinowcy czekają na ruch prezesa PiS. Gdyby tylko Sejm powoływał RPO, możliwe, że byłoby już pozamiatane. Musi być jednak zgoda Senatu. Opozycja partyjnych kandydatów nie przepuści" - czytamy na łamach "Wyborczej".

ZOBACZ TEŻ: TYLE zarabia kierowca Kaczyńskiego. Możesz pomarzyć o takich pieniądzach [ZAROBKI W PIS]

Leszek Miller - najlepsze momenty Expressu Biedrzyckiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.