Wyjątkowa lekcja o bezpieczeństwie na drodze. Czarnek, Adamczyk i Gajadhur uczyli razem dzieci!

2021-05-06 19:53
Szkoła krokodylka Tirka uczy również za granicą
Autor: materiały prasowe GITD Szkoła krokodylka Tirka uczy również za granicą

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur – właśnie ta trójka poprowadziła wyjątkową lekcję online o bezpieczeństwie na drodze dla dzieci z Francji, Łotwy i Ukrainy. Wszystko odbyło się 6 maja, czyli w Europejskim Dniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur rozmawiali o bezpieczeństwie na drogach z uczniami z trzech krajów: Francji, Ukrainy i Łotwy. - Ten dzień ma zwrócić uwagę nas wszystkich, na to jak istotne z punktu widzenia społecznego jest bezpieczeństwo na drogach i na to jak każdy z nas – swoją wiedzą, zachowaniem, przezornością, kulturą i szacunkiem wobec innych – może wpłynąć na jego poprawę – podkreślił Andrzej Adamczyk.- Bezpieczeństwo na drodze zależy od właściwego zachowania się wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest edukacja brd. Zależy nam na tym abyście znali zasady obowiązujące w ruchu drogowym i abyście byli bezpieczni. Cieszę się, że dziś z Krokodylkiem Tirkiem możemy wspólnie uczyć się zasad brd – mówił z kolei Przemysław Czarnek.

Lekcje brd online prowadzone przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego w ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” zostały opracowane z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego, nie tak dawno prowadziła je również pierwsza dama Agata Duda. W trakcie zajęć omawiane są zasady poruszania się po drogach oraz bezpieczeństwa w podróży.- Zależy nam na tym abyście znały i stosowały przepisy, wiedziały jak właściwie zachowywać się aby unikać zagrożeń. Mam nadzieję, że zdobytą dziś wiedzą będziecie poszerzać, tak abyście w przyszłości byli odpowiedzialnymi kierowcami – podkreślił w trakcie zajęć Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.- Szkoły, również polskie szkoły za granicą, zainteresowane uczestnictwem w projekcie edukacyjnym GITD mogą przesyłać zgłoszenia na adres e-mail: lekcja@gitd.gov.pl – dodał Gajadhur. Szef ITD ogłosił również konkurs na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.- Nieprzypadkowo konkurs ogłaszamy dziś, kiedy obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Prace literackie najmłodszych mają promować właściwe zasady brd. W konkursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Patronat Honorowy nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda, a w Komitecie Honorowym zasiądzie Minister Edukacji i Nauki – podkreślił Alvin Gajadhur.

Super Raport 06.05 (Goście: Artur Dziabor - Konfederacja, Jan Kanthak - Solidarna Polska) Sedno Sprawy: Jan Maria Jackowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze