Zaskakująca obietnica Morawieckiego! Duża grupa osób dostanie 1000 zł dopłaty

2019-08-25 20:42 mmb
Mateusz Morawiecki
Autor: KPRM

Premier Mateusz Morawiecki nie próżnuje w okresie kampanii wyborczej! Szef rządu był wczoraj w jednym z podlaskich miasteczek gdzie złożył kolejną obietnicę wyborczą. Ma ona być odpowiedzią na problem z suszą, która powoduje straty w gospodarstwach rolnych na terenie całej Polski. Polityk zapewnił, że poszkodowani rolnicy nie zostaną sami i mogą liczyć na rządowe dopłaty, gdy susza zniszczy ich zbiory.

- Zdecydowaliśmy o 1000 zł dopłaty do hektara w związku z suszą, jeśli straty są wyższe niż 70 proc. - poinformował dzisiaj premier Mateusz Morawiecki (51 l.) podczas Święta Wdzięczni Polskiej Wsi w Kolnie. Rząd przeznaczy na rolników poszkodowanych przez suszę 2 mld zł. – Polska musi być jak tarcza i w biedzie pomagać polskiemu rolnikowi – zapewnił szef rządu.

A jak wyglądała wizyta Mateusza Morawieckiego w Kolnie? - Obchody II Ogólnopolskiego Święta Wdzięczni polskiej wsi rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej, po której odbył się piknik rodzinny. Można było na nim m.in. degustować lokalnych potraw i produktów. Wystąpiły także zespoły ludowe. Na zakończenie odbył się koncert Szymona Wydry z zespołem Carpe Diem – czytamy na oficjalnej stronie internetowej premiera.

Miller perfidnie ZAKPIŁ z Ziobry [ZOBACZ!]

Najnowsze