Ziemkiewicz bliski WYMIOTÓW w rocznicę śmierci Adamowicza. Wszystko przez Tuska i Budkę

2021-01-14 16:45 pmar
Rafał Ziemkiewicz
Autor: AKPA

13 stycznia minęły dwa lata minęły dwa lata od momentu wstrząsających scen podczas wieczornego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stefan W. wtargnął wówczas na scenę i rzucił się z nożem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W wyniku odniesionych ran zmarł on w szpitalu następnego dnia. Do tragedii tej w swoich wpisach nawiązali m.in. Donald Tusk i Borys Budka. Ich wpisy bardzo mocno zdegustowały i zniesmaczyły Rafała Ziemkiewicza.

Z samego rana na swoim Twitterze Donald Tusk napisał wczoraj: - Minęły dwa lata od tragicznego zamachu na Pawła Adamowicza, a proces jego zabójcy nawet się rozpoczął. Bezkarni pozostają też organizatorzy nagonki i ich polityczni patroni, a nienawiść wciąż wylewa się z publicznych mediów. Nie zapomnimy ani ofiary, ani sprawców. Wtórował mu Borys Budka. - 2 lata temu człowiek chory z nienawiści, karmiony kłamstwem sączonym przez reżimowe media, dokonał politycznego zamachu na Pawła Adamowicza - męża, ojca, dobrego człowieka. Do dziś sprawca tego mordu nie został osądzony. Ale przyjdzie czas, że winni zaniedbań zostaną rozliczeni - zapowiedział szef PO.

Zobacz zdjęcia z obchodów rocznicy śmierci Pawła Adamowicza:

Drugi z wpisów sprowokował do reakcji Rafała Ziemkiewicza. Napisał on: - "Winni zaniedbań zostaną rozliczeni". Budka zaszurał do Owsiaka i jego orkiestry?! No szok! Ponadto dodał, że ich postawa (którą określił mianem "wywijania trumną") doprowadziła go wręcz do rozstroju żołądka, co zobrazował graficznie:

Gdańsk. Druga rocznica ataku na Pawła Adamowicza. To morderstwo wstrząsnęło Polską
Najnowsze
KOMENTARZE