Ziobro nie chce stracić władzy! Znamy kulisy negocjacji ws. koalicji rządowej

2020-09-23 18:40 MAV
Ziobro nie chce oddać władzy
Autor: EAST NEWS Ziobro nie chce oddać władzy

Wydawało się, że Zbigniew Ziobro (50 l.) i Jarosław Kaczyński (71 l.) już się dogadali, tymczasem wczoraj wszystko runęło jak domek z kart! – Ziobro nie chce oddać władzy, nie chce poprzeć dwóch ustaw: o bezkarności urzędniczej i futerkowej. Walczy też o stołek ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Premier Mateusz Morawiecki najchętniej wyrzuciłby go z rządu, ale wtedy nie będzie większości w Sejmie i jedynie to ratuje jeszcze Ziobrę – ujawnia nam ważny polityk Zjednoczonej Prawicy.

– Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od jej decyzji. Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna – przekazała rzecznik PiS Anita Czerwińska (50 l.) po wielogodzinnym spotkaniu ścisłego kierownictwa PiS. „Zbigniew Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu” – głosi z kolei oficjalny komunikat Solidarnej Polski.

Gdy na Nowogrodzkiej obradowali najważniejsi politycy PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim, w tym samym czasie swoją naradę zorganizowali ziobryści. – Po czterech godzinach rozmowy prezesa PiS z szefem SP wydawało się, że wszystko jest już ustalone. Niestety, nie dogadaliśmy się – mówi nam ważny polityk PiS.

Sytuacja zmieniała się niemal z minuty na minutę! – Nie ma porozumienia i akceptacji prezesa PiS dla zgody z Ziobrą. Pojawiła się wątpliwość co do tego, czy Ziobro dobrze rozumie warunki, które zostały mu przedstawione. Chodzi o jasną deklarację Ziobry, że zgadza się na nasze warunki. Musi być jasna, konkretna zgoda co do ustawy o ochronie zwierząt. Ostatnie wypowiedzi polityków Ziobry w tej sprawie wzbudziły poważne wątpliwości prezesa – podsumowuje ważny polityk PiS.

ZOBACZ TAKŻE: Co z Ziobrą? Już blisko ostatecznej decyzji. Wielka rola Szydło [TYLKO NAS]

Adam Bielan - Polityczny Spacer

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze