Zygmunt Miłoszewski: Wyniki Pawła Kukiza są taką wściekłością ludzi

2015-06-06 17:07 ssk
Zygmunt Miłoszewski: Wyniki Pawła Kukiza są taką wściekłością ludzi
Autor: Wojciech Olszanka Zygmunt Miłoszewski: Wyniki Pawła Kukiza są taką wściekłością ludzi

Chociaż od tegorocznych wyborów prezydenckich mięło już sporo czasu, fenomen Pawła Kukiza nadal analizowany jest przez wielu komentatorów sceny politycznej. Pisarz Zygmunt Miłoszewski twierdzi, że o sukcesie Kukiza zadecydowała wściekłość obywateli, niezadowolonych z dotychczasowych rządów prezydenta i premiera.

W programie "Drugie śniadanie mistrzów" dyskutowano na temat popularności wśród wyborców Pawła Kukiza. Jednym z zaproszonych gości był pisarz Zygmunt Miłoszewski, który stwierdził, że przyczyną jest wściekłość obywateli. - Te wyniki Pawła Kukiza są taką wściekłością ludzi, którzy chcieliby po prostu sobie żyć, mieć rodziny, mieszkania, pracę, która nie jest upokarzająca. A w zamian dostają Ewę Kopacz, która mówi, że teraz już na pewno coś zrobi. Po ośmiu latach rządów, przed wyborami? I oni nawet nie wiedzą, że to tych ludzi jeszcze bardziej denerwuje. Oni nie wiedzą, że właśnie sobie wbijają ostatni gwóźdź do trumny tymi ruchami - uważa autor "Gniewu". Przyznał też, że nie jest zwolennikiem Kukiza, ale głosował na niego, ponieważ nie było lepszej opcji po stronie lewicy.

Z kolei inny literat, Łukasz Orbitowski uważa, że Kukiz cechuje się celową niespójnością przekazu. - Mnie odnośnie Kukiza przychodzi do głowy jedna właściwie rzecz, czyli coś, co nazywam calową niespójnością przekazu. Młodemu pisarzowi chodzi o to, że z jednej strony Paweł Kukiz pojawiał się w koszulkach z symboliką patriotyczną, a z drugiej przejawiał zachowania polityka lewicowego. - Ale z drugiej strony, facet gada, że trzeba zalegalizować prostytucję. Zdaje się, że jest za związkami partnerskimi, mówi coś o wprowadzeniu religii do salek, popiera zwiększenie rozdziału pomiędzy Kościołem a państwem - skomentował Orbitowski. - Ten wizerunek jest moim zdaniem celowo niespójny, ponieważ każdy kto go słucha usłyszy coś, co jest mu bliskie - dodał pisarz.

Zobacz: Wiemy, kto będzie kandydatem PiS na premiera. Jarosław Kaczyński wskaże...

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze