Agnieszka Pomaska (PO) -mama Zosi chce zmiany przepisów: Żłobek w każdej firmie

2010-12-17 14:31

Posłowie przyspieszają prace nad rządową ustawą, która zakłada tworzenie w zakładach pracy żłobków, przedszkoli i kącików malucha. Wszystko po to, by ułatwić młodym mamom powrót do pracy. Posłowie na własnym przykładzie przekonali się, jak ważna jest ta sprawa. Młoda posłanka PO Agnieszka Pomaska (30 l.) została właśnie mamą Zosi i nie wyklucza, że będzie zabierała córeczkę do pracy. Tymczasem w Sejmie nie ma nawet miejsca, w którym mogłaby maleństwo spokojnie przewinąć.

Partyjni koledzy Pomaskiej, którzy również są albo dopiero będą młodymi rodzicami, za punkt honoru postawili sobie przeforsowanie ustawy żłobkowej. Na Wiejskiej zaś chcieliby stworzyć kącik malucha. - Na terenie Sejmu pracuje prawie 2000 osób. Czas, by posłowie wysłali do opinii publicznej czytelny sygnał i dali dobry przykład dla wszystkich dużych firm - przekonuje Cezary Tomczyk z PO.

Przeczytaj koniecznie: Jacek Rostowski zabierze nam ulgi na dzieci i becikowe!

Sprawa jest poważana. Według unijnych ekspertów aż 33 proc. dzieci do 3 lat powinno mieć zapewnioną opiekę w żłobkach. Tymczasem w Polsce taką opiekę ma obecnie tylko 2 proc. dzieci. Także opieką przedszkolną objętych jest niespełna 50 proc. polskich maluchów.

- Nie jestem jedyną młodą 30-letnią mamą, która chce wychowywać dziecko i jednocześnie pracować. Jeśli kobieta chce i ma siły, to może pogodzić macierzyństwo z pracą. Trzeba jej tylko pomóc - mówi Pomaska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany