Aplikacja, z którą twoje dziecko zacznie oszczędzać

2021-10-18 0:00
Aplikacja, z którą twoje dziecko zacznie oszczędzać
Autor: Shutterstock

Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko oszczędzania i gospodarowania własnymi pieniędzmi, to teraz masz do tego świetną okazję. W październiku, miesiącu oszczędzania, Bank Pekao przygotował dla swoich najmłodszych klientów w wieku od 6 do 12 lat specjalną promocję. Za założenie Pakietu PeoPay KIDS dzieci zyskują 5 proc. na skarbonce, która wchodzi w jego skład.

PeoPay KIDS to aplikacja stworzona specjalnie dla dzieci. Rozwiązanie zawiera w sobie szereg usług oraz funkcji podążających za finansowymi potrzebami najmłodszych, którzy  w wirtualnych skarbonkach zbierają pieniądze na wymarzone cele i śledzą przyrost gromadzonych środków. Za pośrednictwem PeoPay KIDS mogą też prosić rodziców o kieszonkowe, zasilenie skarbonki lub doładowanie telefonu. Wreszcie mają możliwość korzystania z własnej karty do konta i samodzielnego płacenia nią za zakupy. Dyskretny nadzór nad finansami dziecka oczywiście cały czas sprawują rodzice z poziomu swojej aplikacji PeoPay.

Obecnie z Pakietu PeoPay KIDS korzysta blisko 60 tys. dzieci, które uzbierały już na swoich rachunkach w sumie 44 mln zł. 42 proc. użytkowników aplikacji ma od 6 do 9 lat, a 58 proc. od 10 do 12 lat, przy czym dziewczynki i chłopcy stanowią niemal równo po połowie klientów PeoPay KIDS.

Teraz Bank Pekao chce zachęcić dzieci do oszczędzania i nagrodzić ich konsekwencję w działaniu. Dlatego promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym Mój Skarb wynosi teraz aż 5 proc. w skali roku. Oferta dotyczy środków do kwoty 3 tys. zł przez 92 dni od otwarcia produktów wchodzących w skład Pakietu PeoPay KIDS. Można ją założyć w bankowości internetowej Pekao24 lub aplikacji mobilnej PeoPay, a także w dowolnym oddziale banku.

Pekao uczy dzieci oszczędzania, zapewniając im do ukończenia 26 lat bezpłatne korzystanie z Konta Przekorzystnego z kartą.

– PeoPay KIDS to idealne rozwiązanie wspierające kształtowanie odpowiednich postaw i przyzwyczajeń w zakresie finansów osobistych u dzieci. Jestem przekonany, że nasza najnowsza promocja, w ramach której oprocentowanie rachunku oszczędnościowego wyniesie 5 proc. w skali roku, będzie kolejnym argumentem na rzecz wyboru naszego banku przez rodziców dla swoich pociech i rozpoczęcia korzystania z aplikacji PeoPay KIDS – podkreśla Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Funkcjonalność i innowacyjność PeoPay KIDS doceniają eksperci rynku finansowego, czego wyrazem są liczne nagrody. W ostatnim czasie aplikacja otrzymała m.in. tytuł najlepszej implementacji w sektorze bankowych usług cyfrowych, przyznawany przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, a także nagrodę główną Orzeł Innowacji dziennika Rzeczpospolita.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE