CZEMPIŃSKI - co mówił o PLATFORMIE - PiS przypomina: Miał udział w TWORZENIU PO

2011-11-23 15:49 rem

Sprawa zatrzymania Gromosława Czempińskiego przez CBA budzi wielkie emocje również wśród polityków. Mariusz Błaszczak – rzecznik PiS - przypomniał jedną z najbardziej znanych wypowiedzi byłego szefa UOP. Chodzi o stwierdzenie, że to właśnie Czempiński miał być pomysłodawcą i jednym z twórców Platformy Obywatelskiej.

Rzecznik PiS proszony o komentarz odnośnie zatrzymania byłego szefa UOP i jego domniemanego udziału w wielkiej aferze łapówkarskiej przypomniał słynną wypowiedź generała z 2009 roku.

Czempiński w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” opowiadał o swoim udziale w powstaniu Platformy Obywatelskiej. Twierdził, że to on dał początek PO i było pomysłodawcą nowej partii:

Dość duży miałem w tym udział, w tym, że powstała Platforma (...) Mogę powiedzieć, że odbyłem wtedy olbrzymią liczbę rozmów, a przede wszystkim musiałem przekonać Olechowskiego i Piskorskiego do pewnej koncepcji, którą później oni świetnie realizowali (...) Z Tuskiem także rozmawiałem – relacjonował.

- Nie było łatwo im wytłumaczyć, że mogą nadać nowy impet na scenie politycznej (...) A potem jak przystało na człowieka ze służb nie rościłem sobie żadnych pretensji do tego, aby być członkiem partii albo działać. Ludzie ze służb nie powinni być w polityce - wyjaśniał.