Dwóch Polaków w finale Konkursu Chopinowskiego! Zostało 12 uczestników!

2021-10-17 8:34
Dwóch Polaków w finale Konkursu Chopinowskiego! Zostało 12 uczestników!
Autor: Pixabay Dwóch Polaków w finale Konkursu Chopinowskiego! Zostało 12 uczestników!

Niebywały sukces Jakuba Kuszlika z Bochni i Kamila Pacholca z Kielc, dwóch niezwykle utalentowanych pianistów. Młodzi wirtuozi klawiatury awansowali do ścisłego finału XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Polacy wystąpią razem z dziesięciorgiem innych muzyków z całego świata, jury zadecydowało o rozszerzeniu stawki w ścisłym finale, mimo że regulamin dopuszcza start jedynie 10 uczestników.

Decyzją Jury XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina pod przewodnictwem Katarzyny Popowej-Zydroń do finału zakwalifikowało aż 12 pianistów.

Są to: Leonora Armellini z Włoch, JJ Jun Li Bui reprezentujący Kanadę, Alexander Gadjiev reprezentujący Włochy i Słowenię, Martin Garcia Garcia z Hiszpanii, Eva Gevorgyan reprezentująca Rosję i Armenię, Japonka Aimi Kobayashi, Polak Jakub Kuszlik, Hyuk Lee z Korei Południowej, Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady, Polak Kamil Pacholec, Chińczyk Hao Rao i Kyohei Sorita z Japonii.

Przesłuchania finałowe potrwają od poniedziałku do środy. Uczestnicy zagrają jeden z koncertów Fryderyka Chopina e-moll op. 11 lub f-moll op. 21.

W III etapie rywalizowało 23 pianistów. W tym pięciu pianistów z Polski. Zakwalifikowało się sześciu Polaków, jednak Marcin Wieczorek zrezygnował z konkursu z powodu choroby. Jednymi reprezentantami Polski w ścisłym finale konkursu są kielczanin Kami Pacholec oraz pochodzący z Bochni Jakub Kuszlik. Wielki finał odbędzie się w dniach 18-20 października.

Targi Płyt Winylowych w Bydgoszczy. Czarne krążki przyciągnęły tłumy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE