DYMISJA rządu: Polacy mają dość ekipy Tuska! Nowy SONDAŻ

2014-07-02 14:15

Premier i jego ministrowie robią co mogą, żeby rozmyć aferę taśmową, ale Polacy mają już dość! Jak wynika z najnowszego sondażu, 60 proc. Polaków chce dymisji rządu Donalda Tuska!

Afera podsłuchowa bardzo zaszkodziła ekipie Donalda Tuska. Od pierwszej publikacji taśm we "Wprost" notowania rządu i premiera ciągle spadają. Polacy nie tylko stracili zaufanie do nagranych na podsłuchach ministrach i urzędnikach, ale też do całej Rady Ministrów i szefa rządu.

Polacy chcą iść na wybory

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń. Według badania przeprowadzonego przez Warsaw Enterprise Institute i Dom Badawczy Maison aż 60 proc. Polaków oczekuje dymisji rządu. Ponad połowa ankietowanych chciałaby przespieszonych wyborów parlamentarnych.

Na aferze taśmowej stracił też sam premier. 45 proc. badanych krytycznie ocenia reakcję Donalda Tuska na ujawnienie nagrań przez Wprost. Zachowanie premiera pozytywnie ocenia tylko 22 proc. Polaków.

Sienkiewicz i Belka muszą odejść!

Najsurowiej jednak Polacy oceniają bohaterów taśm. Ponad połowa badanych chce odwołania Bartłomieja Sienkiewicza ze stanowiska szefa MSW, a 67 proc. oczekuje dymisji nagranego razem z nim prezesa NBP Marka Belki.

Polecamy: Afera taśmowa MEMY. Zobacz NAJLEPSZE! Jest się z czego pośmiać!

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE