dzień dziecka piknik 2

i

Autor: Materiały prasowe

Spektrum autyzmu

Dzieci bawiły się w ciszy

2023-06-06 11:27

Gry, zabawy, dmuchańce, warsztaty i aktywność sportowa z uczniami Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego – w sobotę na warszawskich Bielanach odbył się III Dzień Dziecka w spectrum autyzmu.

Dzień Dziecka w spektrum autyzmu jest organizowany już po raz trzeci. Dzieciom towarzyszą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego. Organizują maluchom czas, zabawę, warsztaty, gry i rywalizacje sportowe. Celem Dnia Dziecka jest oczywiście sprawienie dzieciakom radości, ale także integracja ich z innymi dziećmi i młodzieżą, a także dorosłych. Piknik był bowiem otwarty – przyjść i bawić się mógł każdy, kto chciał.

- Chodziło przede wszystkim o uwrażliwienie młodzieży na problem autyzmu. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego piknik organizowała i przy nim pracowała – mówi dyrektorka liceum Dorota Grabiec. – Kluczem do organizacji takiego dnia był fakt, że w każdej szkole, w naszej także, uczą się dzieci w spektrum autyzmu. Mogą być wybitnymi sportowcami – Leo Messi na przykład jest w spektrum autyzmu – czy świetnie się uczyć – wyjaśnia.

To był inny Dzień Dziecka niż te, które znamy. Zwykle na takich imprezach gra głośna muzyka, a prowadzący zabawę krzyczy do mikrofonu. Tu było cicho.

- Dzieci w spektrum autyzmu drażnią głośne dźwięki – tłumaczy Dorota Grabiec.

W czasie, gdy dzieci się bawiły, rodzice mogli uczestniczyć w warsztatach organizowanych w salach.

Spektrum autyzmu to pojęcie obejmujące różne i o różnym nasileniu zaburzenia autystyczne. Najsilniejsze z nich to autyzm – całościowe zaburzenia rozwojowe. Spektrum autyzmu ma ogromny wpływ na jakość życia dziecka i jego funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dzień Dziecka dla dzieci w spektrum autyzmu organizowała Fundacja AleKlasa i LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego w Warszawie. Imprezę po raz kolejny objął patronatem burmistrz dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają