Ekipa serialu TVP zaśmieciła Kampinoski Park Narodowy?

2018-11-19 18:21
Kampinoski Park Narodowy
Autor: Wojciech Traczyk

Czy góra śmieci znaleziona przez spacerowiczów na obszarze ochrony krajobrazowej Kampinoskiego Parku Narodowego należy do ekipy filmowej z serialu TVP "Ziuk. Młody Piłsudski"? Wskazują na to materiały i dokumenty, które zaśmiecały las. O sprawie poinformował jeden z internautów, który zamieścił w internecie zdjęcia zgromadzonych śmieci. Jak sprawę komentuje producent serialu i Telewizja Polska?

Sprawę na popularnym serwisie społecznościowym nagłośnił miłośnik przyrody Jacek Baj, który w czasie spaceru w Kampinoskim Parku Narodowym natknął się na dzikie wysypisko śmieci. Wśród znajdujących się odpadów znalazł on materiały sugerujące, że pochodzą one wprost... od ekipy filmowej serialu TVP!

- Nie trzeba było długo szukać śladów, bo od razu w oczy rzuciło się kilka dokumentów, które okazały się być "kalendarzówką" z pierwszego odcinka serialu "Młody Piłsudski". Plan zdjęciowy znajdował się niedaleko bo w Nowym Dworze Mazowieckim. Daleki jestem od wskazywania winnych, ale pierwszy ślad prowadzi do producentów serialu - czytamy we wpisie zbulwersowanego internauty.

Skandaliczne znalezisko w Parku Narodowym skomentował producent wykonawczy "Ziuka" Jerzy Nagórski z firmy Techfilm. - Kalendarzówki bez wątpienia są nasze. Nie uchylamy się od tego. Jest nam niezmiernie przykro, że zaistniała taka sytuacja. Tym bardziej w przypadku tak szczytnego celu, jak realizacja serialu na tak ważny temat. Od razu kiedy dotarły do nas te informacje, zajęliśmy się sprawą. Wysłaliśmy już prośbę do firmy cateringowej, która obsługiwała wówczas plan. Nie wiemy na razie, jakie były ustalenia szefa cateringu z zarządcą terenu. Jak zapewne Pani wie, jako producent nie zajmuję się osobiście wywozem śmieci - mówi cytowany przez Antyradio.pl. 

Prodeucent serialu TVP dodał też, że "śmieci zostaną oczywiście usunięte" i że dołożą wszelkich starań, "by nigdy się to nie powtórzyło".

Źródło: antyradio.pl

Najnowsze