Gmina Lelkowo straciła pozycję lidera i tym razem nikt się tym nie martwi

2020-07-13 7:57 MH
 Gmina Lelkowo straciłą pozycję lidera i tym razem nikt się tym nie martwi
Autor: www.pixabay.com

W drugiej turze wyborów prezydenckich Lelkowo straciło pozycję lidera. Tym razem to dobra wiadomość, bo oznacza mobilizację mieszkańców. W pierwszej turze wyborów na Prezydenta RP gmina znalazła się na ostatnim miejscu w kraju pod względem frekwencji. Do urn poszło tam zaledwie 40 procent wyborców. W drugiej turze było lepiej o 9 punktów procentowych.


Tym razem (12 lipca) najniższą frekwencję wyborczą zanotowano w gminie Kowale Oleckie (47,66%). Najwyższą frekwencją może pochwalić się obecnie gmina Stawiguda (76,58%). W całym kraju zagłosowało 67,48% wyborców.

- Powód niechlubnej frekwencji w gminie Lelkowo w pierwszej turze wyborów na Prezydenta RP i też nie wysoki wskaźnik w drugiej turze (49,37%) jest prozaiczny. Mieszkańcy gminy Lelkowo głosują, ale nie wszyscy u siebie - tłumaczy wójt Łukasz Skrzeszewski.

Gmina Lelkowo ma charakter typowo wiejskiej gminy. Nie ma tu wielkich zakładów z dobrymi warunkami zatrudnienia. I niestety mieszkańcy wyjeżdżają za chlebem: albo do większych miast w Polsce, albo za granicę. Specyfika wyborów prezydenckich jest taka, że żeby oddać swój głos nie trzeba wracać do domu. Wiem, że wielu naszych mieszkańców tak zrobiło - tłumaczy gospodarz gminy.

II Tura wyborów: tak głosowali Polacy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze