Jerzy Buzek wziął rozwód z żoną Ludgardą? Tak twierdzi rzecznik Kochanowski

2010-03-24 23:02

Dotąd był to najpilniej strzeżony sekret Jerzego Buzka (70 l.)! Ale od kilku dni cała Bruksela i Warszawa aż huczą od plotek, że były premier, a obecnie przewodniczący Parlamentu Europejskiego ostatecznie rozstał się ze swoją żoną Ludgardą (75 l.).

Nawet rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski (70 l.) uwierzył w tę plotkę i w wywiadzie, jakiego udzielił "Super Expressowi", stwierdził, że Buzkowie są już po rozwodzie. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jaka jest prawda.

Patrz też: Galeria: Jerzy Buzek, Ludgarda Buzek, Agata Buzek razem

- Jerzy Buzek się rozwiódł. Ale zachował się na poziomie i media nie miały powodu się tym zajmować. Nie wszystkim to wychodzi - zdradził w rozmowie z nami dr Janusz Kochanowski. Czy mówił prawdę? O skomplikowanych relacjach między obecnym szefem Parlamentu Europejskiego a jego żoną szeptało się od lat. Ale były to tylko plotki, bo Jerzy Buzek zazdrośnie strzeże swojego życia prywatnego.

- Słyszałem, że nie układało się mu w małżeństwie, a premier miał kogoś. Buzkowie żyli w separacji od bardzo długiego czasu. Jeśli faktycznie ostatecznie klamka zapadła, Jerzy Buzek powinien się do tego przyznać - mówi nam jeden z polskich eurodeputowanych.

Patrz też: Wpadka rosyjskich dziennikarzy: Dudek zamiast Buzek

Według doniesień mediów, zwrotnym momentem w życiu prywatnym obecnego szefa Parlamentu Europejskiego było objęcie przez niego teki premiera w 1997 roku. Pełniąc funkcję szefa rządu (1997-2001), miał on zawrzeć bliską znajomość z Teresą Kamińską (54 l.), szefową zespołu swoich doradców. I jak kilka miesięcy temu pisała "Polityka", to właśnie ona została jego partnerką. W 2001 roku, kiedy Buzek przestał piastować funkcję szefa rządu, jego żona Ludgarda miała złożyć wniosek rozwodowy. Tak przynajmniej twierdziła "Rzeczpospolita". Czyżby właśnie teraz nastąpiło ostateczne rozwiązanie małżeństwa?

Czytaj dalej >>>


Helena Macha, siostra Jerzego Buzka, nie była zdziwiona tym, że interesujemy się skomplikowanymi relacjami małżeństwa Buzków. Ale nie chciała potwierdzić rewelacji Janusza Kochanowskiego. - Pozostaję w zażyłych kontaktach zarówno z bratem, jak i bratową, jednak nic na temat ich rozwodu mi nie wiadomo - odpowiedziała dyplomatycznie pani Macha.

Przeczytaj koniecznie: Jerzy Buzek: Wysoka poprzeczka dla Komisji

Również Ludgarda Buzek niechętnie opowiada o swoim życiu prywatnym. - To jest absolutna nieprawda, ale nie mam ochoty rozmawiać na temat mojego małżeństwa - powiedziała. Jednak w Gliwicach, gdzie Buzkowie się poznali, pobrali 36 lat temu i mieszkali wspólnie przez wiele lat, szefa Parlamentu Europejskiego nikt już nie widuje. - Panie, oni już nie są razem - mówi nam jeden z sąsiadów Ludgardy Buzek.

Według osób blisko związanych z Buzkami, były premier zdecydowanie częściej niż na południu kraju, gości na Pomorzu, gdzie mieszka Teresa Kamińska. Również przyglądając się oświadczeniom majątkowym Buzków, można dojść do wniosku, że obecnie niewiele ich już łączy. Jeszcze w 2003 roku dom i niewielkie mieszkanie znajdujące się w oświadczeniu, jakie złożyła Ludgarda, były zapisane jako wspólna własność małżeńska. Obecnie należą już tylko do niej. Buzkowie nie pokazują się razem od lat. Wygląda więc na to, że nawet jeśli formalnie nie wzięli rozwodu, to ich małżeństwo pozostaje tylko na papierze. Chcieliśmy o sprawę rozwodu zapytać również Jerzego Buzka. Niestety, był dla nas nieuchwytny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE