Koronawirus. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia! Nie poznamy nowych danych na czas

2021-10-20 9:44
koronawirus
Autor: pixabay.com Koronawirus. Ile jest dzisiaj zakażeń? Raport z Wielkopolski [22.11.21]

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że w środę, 20 października, nie poznamy nowych danych dotyczących kolejnych zakażeń koronawirusem w Polsce na czas. Powód jest dosyć prozaiczny, ale poważny. W komentarzach ruszyła fala teorii spiskowych. Ile dziś będzie zakażeń i kiedy poznamy statystyki? Znamy szczegóły.

W środę, 20 października, mieliśmy poznać nowe zakażenia koronawirusem w Polsce. Standardowo Ministerstwo Zdrowia publikuje najnowsze dane o godz. 10:30 - tak się jednak tym razem nie stanie. Dlaczego? "Z uwagi na chwilową awarię systemu dzisiejsze dane dot. zakażeń #koronawirus przekażemy z opóźnieniem", informuje resort zdrowia na Twitterze. Czy to oznacza, że przyrost zakażeń będzie nadzwyczaj wysoki? W komentarzach ruszyła fala spekulacji, na które Ministerstwo Zdrowia nie odpowiada. Mamy poznać kolejne dane, lecz później, niż zwykle. Ostatnie dni obfitują w kilkutysięczne wzrosty. Czy grozi nam powrót obostrzeń? Nie wiadomo. Niektóre kraje już wprowadzają pewne restrykcje, ale polscy przedstawiciele nie mówią, czy nas również to czeka.

Sonda
Czy obostrzenia powinny zostać zniesione czy zaostrzone?
dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene: Morawiecki zrobił festiwal oskarżeń [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE