Koronawirus w Polsce: Wiemy, kiedy ruszą szczepienia w zakładach pracy. Rząd przedstawił nowy harmonogram [TERMINY]

2021-04-08 14:09 Bartosz Wojsa
Szczepienie na koronawirusa: Kiedy będzie twoja kolej szczepienia na COVID-19? Terminy według roczników
Autor: SHUTTERSTOCK Szczepienie na koronawirusa: Kiedy będzie twoja kolej szczepienia na COVID-19? Terminy według roczników

Koronawirus w Polsce. Centrum Informacyjne Rządu, a później oficjalne konto #SzczepimySię współpracujące z Ministerstwem Zdrowia, przekazało w mediach społecznościowych najnowsze informacje w sprawie harmonogramu szczepień na COVID-19. Okazuje się, że znany jest także termin, w którym rozpoczną się szczepienia w zakładach pracy i aptekach. Znamy wszystkie daty. Poniżej tłumaczymy, krok po kroku.

Koronawirus w Polsce. Centrum Informacyjne Rządu, a także oficjalny profil powiązany z Ministerstwem Zdrowia - #SzczepimySię, przedstawili w mediach społecznościowych najnowszy harmonogram dotyczący szczepień na COVID-19. Wynika z niego, że 15 kwietnia uruchomiony zostanie pierwszy punkt drive-thru w ramach pilotaży nowych form szczepień. 20 kwietnia powstanie pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych, a 23 kwietnia - rozpoczną się szczepienia dokonywane przez indywidualnych ratowników i pielęgniarki. To nie wszystko. Okazuje się bowiem, że w maju rozpoczną się szczepienia w aptekach, a na przełomie maja i czerwca - w zakładach pracy. To ważne informacje dla wszystkich, którzy chcą i mogą się w najbliższym czasie zaszczepić przeciwko koronawirusowi. 

Koronawirus w Polsce: Harmonogram szczepień. Kiedy Twoja kolej?

Przypomnijmy, że od północy, 1 kwietnia, na internetowych kontach pacjentów pojawiły się skierowania na szczepienia przeciw koronawirusowi dla osób, które ukończyły 40 lat. Część z tych osób jest już po pierwszej dawce szczepienia, a część będzie miała ją w maju. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się we wtorek, 6 kwietnia, Michał Dworczyk, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień poinformował, że rząd chce "uczynić system szczepień bardziej dostępnym i elastycznym, a także zwiększyć jego wydajność". W piątek (red. 9.04.2021) przedstawiony ma zostać harmonogram i szczegóły działań w tej sprawie - informuje PAP. Na bieżąco o tym, co dzieje się w temacie szczepień i terminarzu, piszemy tutaj: Szczepienie na koronawirusa: Kiedy będzie twoja kolej szczepienia na COVID-19? Terminarz.

Prof. Andrzej Matyja: Szczepmy wszystkich chętnych [Super Raport]
Najnowsze