jajka

i

Autor: Super Express TV

Kury słuchające Mozarta. Zobacz, ile kosztuje jedno jajko! [WIDEO]

2016-08-08 15:54

Na warszawskim targowisku, w Hali Mirowskiej, można kupić jajka od kur, które słuchają Mozarta i są karmione zgodnie z fazami księżyca. Skąd taki pomysł i co sądzą o nim specjaliści? Nezwykły sposób chowania kur wyjaśnia Adrian Grotek z firmy Grotek Bracia, która jest dostawcą tego drogocennego towaru. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału. Tylko na se.pl!

Badania przeprowadzone na studentach w latach 90. wykazały, że ci, którzy słuchali Mozarta podczas nauki mieli lepsze wyniki testów na inteligencję niż ci, którzy jej nie słuchali. To zjawisko zostało nazwane Efektem Mozarta. A co może mieć wspólnego Mozart i jego efekt z kurami i jajkami? Więcej niż mogłoby się wam wydawać. Firma Grotek Bracia postanowiła bowiem stworzyć swoim kurom bardzo luksusowe warunki, by potem za równie luksusową cenę sprzedawać ich jajka. Ile kosztuje jedno jajko kury, która słucha Mozarta i zjada starannie wyselekcjonowane ziarna w porach, które wyznaczają fazy księżyca? Tego i wielu innych ciekawostek z tym związanych dowiecie się z naszego materiału. Zapraszamy do obejrzenia!

Zobacz też: Kawa? A może seks oralny do tego? "10 minut i po wszystkim!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE