MUZEA ZA DARMO w listopadzie: Zwiedzanie Wilanowa bezpłatne w listopadzie!

2012-11-20 11:16

Muzeum Pałac w Wilanowie bierze udział w programie organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które umożliwia wstęp do obiekty za darmo tylko w listopadzie! Co oferuje muzeum przez miesiąc listopad? Czego będzie można się dowiedzieć o historii obiektu?

Muzeum Pałac w Wilanowie wzięło udział w programie organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który to oferuje bezpłatne zwiedzanie obiektu w miesiącu listopadzie.

Program zaproponowany przez ministerstwo nosi nazwę NOWOCZESNY PATRIOTYZM, a muzeum w Wilanowie proponuje w jego ramach 200 nieodpłatnych wydarzeń edukacyjnych oraz będzie można za darmo zwiedzić pałac i ogrody wilanowskie.

Co oferuje muzeum?

PRZEDSZKOLA I SZKOŁY
Spotkania muzealne pozwolą dzieciom i młodzieży aktywnie czerpać z tradycji dawnej Rzeczypospolitej, poznać postać króla Jana III oraz barwną kulturę sarmacką, a także dostrzec związki dziedzictwa kulturowego z naturą. Tematy zajęć znajdą Państwo w Przestrzeni edukacyjnej - czytamy na stronie muzeum.

Niestety oferta nie dotyczy spektakli Teatru Królewskiego w Wilanowie. Muzeum poinformowało także, że limit 200 bezpłatnych lekcji muzealnych został wyczerpany (pozostaje skorzystanie z oferty dla gości indywidualnych).

ODBIORCY DOROŚLI
Naszym gościom proponujemy udział w oprowadzaniu po wystawie oraz warsztaty tematyczne:
Co kryją rękopisy..., 10 XI, godz. 11.30
Warsztaty kaligrafii, 10 XI, godz. 13.00
Oprowadzanie po wystawie Kolekcja Wilanowie. Kontynuacja 1993-2011,  11, 25 XI, godz. 13.00
Papierem malowane. Warsztaty zdobienia przedmiotów w technice decoupage,  18 XI, godz. 12.00 - podaje Muzeum Pałac w Wilanowie.

RODZICE Z DZIEĆMI
Zapraszamy rodziców z dziećmi do uczestnictwa w warsztatach, podczas których można nauczyć się podstaw kaligrafii i dowiedzieć się więcej o dawnych sposobach oprawiania książek:
Warsztaty introligatorskie,  4 XI godz. 10.00 i 13.00
Warsztaty kaligrafii, 10 XI, godz. 10.00

Na wszystkie zajęcia poza oprowadzaniem po wystawie obowiązuje rezerwacja:
tel. 22 842 07 95, e-mail: rezerwacja@wilanow-palac.pl - podaje muzeum.

Wszystkiego można dowiedzieć się w recepcji.

Czytaj więcej: Darmowy wstęp do muzeów

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE