Oddaj głos na projekt z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

2021-09-24 13:51
razem
Autor: Shutterstock

Budżet Obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu decydują mieszkańcy. W ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza (BOM) na 2022 rok jest 25 mln złotych. Do 10 października każdy mieszkaniec Mazowsza będzie mógł oddać dwa głosy ma projekty, które mają być zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego – jeden na ogólno wojewódzki i jeden podregionalny.

Do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 252 projekty. Po ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej pozytywny wynik otrzymało 114 z nich. To, które zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Województwo zrealizuje projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania środków. Głosować będzie można na stronie internetowej BOM: bom.mazovia.pl do 10 października.

Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera. Osoby, które nie mają telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Dlaczego głosowanie na projekty jest tylko przez internet? Taką formę głosowania wybrano na podstawie analizy doświadczeń innych jednostek samorządu terytorialnego (województw, gmin, powiatów), które mają doświadczenie w realizacji budżetów obywatelskich.

 Partnerem materiału jest Mazovia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE