Pszczyna: RYBKI z akwarium UGASIŁY pożar

2011-04-21 20:17

Gdyby nie moje rybki, nie miałbym gdzie mieszkać. Pewnie cały blok poszedłby z dymem - opowiada Daniel Goliasz (31 l.), zapalony akwarysta z Pszczyny. W jego mieszkaniu nagle wybuchł pożar. Na szczęście zanim ogień zamienił się w nieokiełznany żywioł, został unicestwiony przez rybki z akwarium. Szklany pojemnik pękł pod wpływem temperatury, uwalniając 240 litrów wody i pielęgnice papuzie...

Jednak prawie połowa z liczącego kilkanaście sztuk zbioru - dumy pana Daniela - zginęła trzepocząc bezradnie na podłodze. Resztę uratowali strażacy, którzy przybyli na miejsce zaalarmowani przez sąsiadów.

Przeczytaj koniecznie: Warszawa: Policjant ugasił robotnika z padaczką

- Można powiedzieć, że mieliśmy szczęście w nieszczęściu - uśmiecha się słabo Daniel Goliasz. - Pielęgnice wymagają dosyć potężnego akwarium. I takie właśnie zainstalowałem w mieszkaniu. Roboty z wymianą wody było zawsze co niemiara. Ale teraz cieszę się, że nie kupiłem mniejszego pojemnika.

Kiedy w mieszkaniu wybuchł pożar, pan Daniel był w pracy. Tak samo jego żona Izabela (30 l.). Jak ustalili strażacy, nagle zaczęła iskrzyć instalacja elektryczna. Ogień osmalił ściany, zaczęły palić się meble. Płomienie pełzały po stole i komodzie. Opanowały też leżący na podłodze dywan.

Oprócz rybek w akwarium, w mieszkaniu przebywał jeszcze piesek, buldog francuski Irek. Zwierzak biegał po domu piszcząc przeraźliwie. Jeszcze chwila i czekałaby go straszna śmierć w płomieniach. Na szczęście pękło akwarium i potężny strumień rozlał się dookoła. Po chwili do środka wpadli, wyłamując drzwi, strażacy. Po nich - wezwany przez sąsiadów pan Daniel. Kilka sekund po nim pani Izabela. - Kiedy wpadłam do mieszkania, zobaczyłam strażaków zbierających ryby z podłogi i wrzucających do wanny z wodą. Dzięki temu część okazów ocalała. Teraz są u znajomego, w jego akwarium - relacjonuje pani Izabela.

Patrz też: USA. Złodzieje nie chcieli świadków, więc zabili rybki

Piękne pielęgnice mogą być z siebie dumne. Na pewno uratowały życie Irka i mieszkanie pana Daniela. A być może ocaliły też wielu innych mieszkańców 4-piętrowego bloku w Pszczynie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE