Skandal w Zabrzu! Wypuścili gwałciciela, a on znowu zgwałcił!

2016-01-21 3:00 pg

Jak można było tego zwyrodnialca wypuścić z więzienia? Robert K. (31 l.) powinien odsiadywać wyrok za gwałt, ale został zwolniony na przepustkę. Miał podreperować zdrowie. Jednak zamiast myśleć o leczeniu, zwabił do mieszkania w Zabrzu (woj. śląskie) 22-letnią dziewczynę. Znowu zgwałcił. Ofiara ratowała się, skacząc nago z pierwszego piętra.

Dantejskie sceny działy się w niedzielę w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej w Zabrzu. Robert K. napotkał swą ofiarę prawdopodobnie przypadkiem. - Zwabił kobietę do mieszkania. Potem, grożąc jej pobiciem, zgwałcił. Kobieta uwolniła się, skacząc z okna na pierwszym piętrze. Nabawiła się przy tym urazu kręgosłupa i miednicy - informuje Agnieszka Żyłka, oficer prasowy zabrzańskiej policji. Zgwałcona dziewczyna była kompletnie naga. Jedynie na nogach miała skarpetki. - Zobaczyła ją spacerująca kobieta i zainteresowała się 22-latką. Po chwili zatrzymał się także kierowca auta, zabrał ofiarę do środka, odział w swoją kurtkę - mówi policjantka.

Tymczasem Robert K., widząc, że sprawa się wydała, zwiał. Przez niespełna dwa dni się ukrywał. Policjanci dopadli go we wtorek w katowickiej galerii handlowej. Gwałciciel trafił na komendę, tam stał się bardzo agresywny - uderzył łokciem policjanta. Natomiast w środę, gdy miał być doprowadzony do sądu, symulował, że traci przytomność. Jednak wezwany lekarz przebadał Roberta K. i nie stwierdził, by jego stan się pogorszył.

Czytaj: Napad na bank w Łodzi. Policja poszukuje sprawców! [ZDJĘCIA]

Zgwałcona 22-latka jest w jednym ze śląskich szpitali, gdzie pod pieką rodziny dochodzi do siebie. Policja nie udziela o niej żadnych informacji.

Robert K. w kamienicy przy ul. Armii Krajowej pojawiał się ostatnio regularnie. Jest tam mieszkanie brata, który także odbywa karę więzienia za gwałt. Robert K. przychodził palić w piecu. - W niedzielę, kiedy zgwałcił dziewczynę, nie było mnie w domu, ale myślę, że musiał jej coś dać, bo nikt z sąsiadów nie słyszał żadnych krzyków - mówi nam Regina Poniedziałek (59 l.), mieszkanka kamienicy.

Robert K. został aresztowany. Jako recydywista może spędzić w więzieniu następne 18 lat.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze