Suwałki. Jasnowidz zobaczył śmierć Damiana. Czy przesłucha go prokuratura?

2019-05-17 17:24 TEM
Marek Szwedowski
Autor: Archiwum Marka Szwedowskiego

Jasnowidz Marek Szwedowski (53 l.) z Warszawy chce być świadkiem w sprawie zaginięcia i śmierci Damiana Cieraszki (+19 l.) z Suwałk (woj. podlaskie). Śledztwo dawno umorzono, uznając, że doszło do wypadku, ale według jasnowidza chłopak został zamordowany. Czy prokuratura go przesłucha? Nie jest to wykluczone.

O zaginięciu, poszukiwaniach i tajemniczej śmierci Damian Cieraszki pisaliśmy wielokrotnie - zobacz tutaj >

W październiku 2017 r. chłopak z grupą znajomych bawił się na „osiemnastce” kolegi w domku letniskowym nad jeziorem Ożewo niedaleko Suwałk. Tam widziano go po raz ostatni. Nic nie dało przeszukanie okolicy i dna jeziora. Zwłoki 19-latka odnaleziono dopiero w kwietniu 2018 r. w sąsiednim jeziorze Okmin.

Damian Cieraszko (+19 l.)
Autor: Archiwum rodzinne / reprodukcja Tomasz Matuszkiewicz

Krewni Damiana od początku zarzucali śledczym niedbałość. Nie mogli też pogodzić się z tym, że jego śmierć uznano za wypadek. Zobacz więcej tutaj >

– Tam coś się stało, koledzy Damiana wiedzą, co – przekonuje jego mama, Małgorzata (42 l.). Sekcja zwłok i przesłuchania świadków nie potwierdziły jej domysłów. Śledztwo zostało umorzone.

Teraz własną wersję wypadków przekazał rodzinie chłopaka jasnowidz Marek Szwedowski (53 l.). Twierdzi, że słyszy i nagrywa głosy zmarłych.

– Damian nie wpadł do wody. W mojej wizji przyjeżdża tam gruby, łysawy, starszy facet, daje młodym ludziom narkotyki. Było jakieś zamieszanie, Damian został uderzony. Nie znalazł się w wodzie od razu. Trzech gości ukryło ciało w dole, gdzie rosną trzy dęby. Do jeziora przeniesiono je długo potem – mówi. Zapewnia, że jest gotów zeznawać w śledztwie jako świadek.

– W swojej karierze nie spotkałam się z podobnym przypadkiem – nie kryje zaskoczenia Joanna Orchowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. – Jeśli rodzina ma jednak jakieś sugestie, może zwrócić się do nas z wnioskiem, a my mamy obowiązek wrócić do tej sprawy – zapewnia.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze