Tragedia Ukrainki. Magiel zmiażdżył jej rękę. Jest interwencja ministra Ziobro

2018-01-22 18:27

Tragiczny wypadek w pralni pod Poznaniem. Firmowy magiel zmiażdżył rękę 29-letniej obywatelce Ukrainy. Pomoc poszkodowanej kobiecie obiecał sam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dramat 29-letniej Ukrainki. W grudniu 2017 roku Ołena Romanenko pracująca przy maglu w podpoznańskiej pralni, uległa poważnemu wypadkowi. Maszyna w pewnym momencie wciągnęła jej rękę. Dopiero po około 40 minutach udało się wyciągnąć zmiażdżoną kończynę. Z relacji kobiety wynika, że właściciel firmy nie chciał się zgodzić na otworzenie pralki, ponieważ obawiał się, że sprzęt zostanie uszkodzony. Gdy w końcu kobieta trafiła do szpitala, lekarze nie byli już w stanie uratować jej ręki, podjęli decyzję o amputacji. Ołena Romanenko przeszła już dwie operacje. Konieczna będzie jeszcze trzecia oraz przeszczep skóry.

Pomoc kobiecie zaoferował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – Ludzkie życie jest ważniejsze od maszyny. Jeśli okaże się, że właściciel pralni utrudniał akcję ratunkową w obawie przed uszkodzeniem magla, to będzie się musiał liczyć z konsekwencjami. Zależy mi na rzetelnym i wnikliwym śledztwie – zapewnił polityk. Ziobro wydał również polecenie, aby śledztwo zostało objęte nadzorem Prokuratury Krajowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE