Więźniowie szyją maseczki i kombinezony ochronne

2020-04-20 17:37
Więźniowie, szwalnia, więzienie
Autor: Shutterstock

Więzienne szwalnie przyłączyły się do akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”. Na polecenie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry do pomocy w walce z Covid-19 włączone zostały 83 jednostki penitencjarne.

Resort Sprawiedliwości pomaga

W ramach akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości „Resort Sprawiedliwości Pomaga” niemal tysiąc osadzonych zaangażowało się w szycie środków zabezpieczających przed zakażeniem. Kombinezony medyczne, fartuchy i maseczki są przekazywane szpitalom, placówkom medycznym, hospicjom, domom pomocy społecznej. Część środków ochrony trafia do sądów, prokuratur, kuratoriów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych służb mundurowych.

Milion maseczek od więźniów

W jednostkach penitencjarnych na terenie całego kraju ruszyła produkcja środków ochrony przeznaczonych do walki z koronawirusem. Do tej pory więźniowie  uszyli prawie milion maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych! Jak mówią osadzeni: „Chociaż tak możemy pomóc i się po prostu przydać”. Działania Służby Więziennej i Ministerstwa Sprawiedliwości można śledzić na Twitterze pod hasztagiem #ResortSprawiedliwościPomaga.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE