Wjechał pod pociąg, który kursuje raz w tygodniu

2020-05-29 23:33 wOZ
Wjechał wprost pod pociąg towarowy
Autor: Andrzej Woźniak Cudem przeżył kolizję

To cud, że kierujący passatem mieszkaniec powiatu sokołowskiego (mazowieckie) uszedł z życiem. Wjechał samochodem z przyczepką wprost pod rozpędzony pociąg towarowy. Passat przejechał torowisko, a przyczepka z materiałami budowlanymi została zmieciona w pole przez lokomotywę.

 Pech czy wielkie szczęście. Pewien  30-latek z powiatu sokołowskiego mimo tego, że za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze dostał od policjantów mandat w wysokości  500 zł.  powinien się cieszyć, że nie zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowy. Jadąc volkswagenem passatem z doczepioną przyczepką trasą z miejscowości Suchożebry  do Stanów Dużych (mazowieckie) zignorował znak stop.

Nie zatrzymał się, by sprawdzić czy nie jedzie pociąg.  Jego auto zjechało z przejazdu przed pociągiem towarowym. Przyczepka, którą była umocowana do haka holowniczego passata nie zdążyła jeszcze opuścić torów i została staranowana przez lokomotywę towarowego składu. Potężne uderzenie oderwało przyczepę wyginając hak w volkswagenie. Najciekawsze w zdarzeniu jest to, że z Siedlec do Sokołowa Podlaskiego pociąg towarowy jeździ raz w tygodniu przewożąc przeważnie złom.

Najnowsze