żabka

i

Autor: materiał prasowy

drużyna żabki

Żabkowa drużyna - na boisku i w biznesie

2023-05-31 0:05 Materiał sponsorowany

Pod szyldem Żabki niemal w całej Polsce działa ponad 9300 placówek. Sieć nieustannie ulepsza swoją ofertę franczyzową oraz rozwija zaplecze technologiczne i produktowe, zachęcając tym samym kolejnych franczyzobiorców do współpracy. Od samego jej początku każdy przedsiębiorca otrzymuje szerokie wsparcie Żabki - wszyscy grają bowiem w jednej drużynie i to dosłownie

Drużyna piłkarska Żabka Polska to pomysł Dawida Świetlika (25 l.), młodego piłkarza, który jest franczyzobiorcą sklepu Żabka oraz wspiera w prowadzeniu sklepów pod jej szyldem także swoją narzeczoną i brata. Mogłoby się wydawać, że przy takim zaangażowaniu we własny biznes nie ma już czasu na inne aktywności – nic bardziej mylnego! Znana sieć sklepów umożliwia przedsiębiorcom realizować się i zawodowo i sportowo, a drużyna piłkarska w naturalny sposób stała się nie tylko nowym sposobem pozyskiwania kolejnych franczyzobiorców, ale też na realizowanie piłkarskich marzeń.

Franczyzobiorca i piłkarz w jednej osobie

Mieszkam w Warszawie, a pochodzę z okolic Kielc. Głównie interesuję się sportem - gram w piłkę nożną, chodzę na siłownię. Jestem franczyzobiorcą Żabki, wspólnie z bratem i narzeczoną prowadzę placówki pod jej szyldem – dwa w Warszawie i jeden w Pruszkowie – opowiada Dawid Świetlik, który już wcześniej myślał o prowadzenia własnego biznesu, a do współpracy z siecią zachęcił go znajomy.

To właśnie mój  kolega, wytłumaczył mi, jak wygląda franczyza. Przed otwarciem własnego sklepu miałem okazję z nim chwilę pracować - wspomina dwudziestopięciolatek. Dawid własny sklep Żabka prowadzi od lutego 2022 r.

Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z siecią zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym. Osiągane wyniki finansowe są odpowiednie, a wsparcie, w tym logistyka, serwis i cały marketing są na najwyższym poziomie – dodaje.

Własny biznes vs. życie towarzyskie i pasje

Franczyzobiorca bez problemu łączy życie zawodowe z rodzinnym, towarzyskim i realizacją własnych pasji.

Wszystko zależy od tego, jak sobie to logistycznie zaplanujemy.  Mojej narzeczonej, bratu i mi udaje się to bardzo dobrze. Mamy czas na to, aby pojechać wspólnie gdzieś na weekend albo wybrać się razem na wakacje. Prowadzenie Żabki nie koliduje też z żadną pasją, którą realizujemy poza pracą – wyjaśnia Dawid Świetlik, który jest na to żywym dowodem – jako kapitan drużyny piłkarskiej Żabka Polska świetnie odnajduje się zarówno w biznesie, jak i na murawie.

Przez sport do potencjalnych kandydatów

Zagorzały wielbiciel futbolu postanowił, z grupą innych franczyzobiorców, założyć drużynę piłkarką, za pośrednictwem której dociera do nowych potencjalnych kandydatów zarządzających sklepami Żabka.  Jak wskazuje Dawid sieć była otwarta na jego inicjatywę.

Pod szyldem Żabki biorę udział w meczach od momentu dołączenia do sieci, ale już wcześniej grałem w lidze. Widziałem, jak to wygląda, ile przychodzi osób, jak są realizowane mecze. Jako, że w Warszawie poszukiwani byli nowi kandydaci na franczyzobiorców, pomyślałem, że można to połączyć. Sport i biznes mają ze sobą wiele wspólnego – wyjaśnia Dawid, który zainteresował tym pomysłem przedstawicieli sieci. Zaoferował, że sam poprowadzi drużynę i w efekcie został jej kapitanem.

Drużyna składa się z 12 franczyzobiorców. Do rozgrywek dołączyła w styczniu i do dziś zagrała już 18 spotkań. Franczyzobiorca i piłkarz w jednym jest przekonany, że futbolowa drużyna Żabki weźmie kiedyś udział w Mistrzostwach Polski i osiągnie duży sukces, podobnie jak sieć w sektorze handlu.

Pozyskiwanie franczyzobiorców w praktyce

Wielu współpracujących z siecią przedsiębiorców angażuje się w pozyskiwanie nowych franczyzobiorców, polecając im prowadzenie sklepu pod szyldem marki. Za polecenia aktualni franczyzobiorcy otrzymują benefity, w tym finansowe. Podczas rozgrywek ligowych Żabkowa drużyna Dawida Świetlika pokazuje, co potrafi na murawie. Jednocześnie jest dowodem na to, że prowadzenie własnego sklepu nie przeszkadza w realizowaniu pasji.

Przez cały sezon gramy na warszawskim stadionie na Bemowie, reprezentując sieć Żabka.  Zawsze osoba zainteresowana założeniem własnej działalności może do nas podejść i porozmawiać na temat prowadzenia sklepu – tłumaczy. – Większość z nas zarządza własnym sklepem i ma już na tyle doświadczenia, żeby rekrutować kandydatów i pokazać, że można pogodzić ten biznes  z realizacją własnych pasji.

Wymierne korzyści dla ciebie i biznesu

Od początku 2023 r. drużynie udało się zainteresować franczyzą ok. 20 osób. Co ważne zawodnicy-franczyzobiorcy pomagają sobie poza boiskiem i wspierają się w kwestiach związanych z codziennym zarządzaniem swoimi sklepami.

Piłkarskich emocji mogą doświadczyć także kobiety. Jak zapewnia Dawid Świetlik, jeśli zgłosiłaby się odpowiednia liczba kobiet chcących grać, osobiście pomoże im w założeniu takiej drużyny.

Dlaczego warto zostać franczyzobiorcą i dołączyć do drużyny Żabka Polska?

Osobiście daje mi to dużo satysfakcji. Dzięki drużynie i byciu kapitanem mogę się pokazać od strony sportowej. Jednocześnie rekrutuję do Żabki nowe osoby, które mogę wesprzeć w samorealizacji zawodowej, tak jak mi pomógł kolega ponad rok temu. Dzięki temu dziś mogę się rozwijać z sukcesem na wielu polach – mówi Dawid.

Więcej informacji na www.zabka.pl/franczyza

Partnerem materiału jest Żabka Polska

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany