15-letni Polak bohaterem! Wyciągnął z wody strażaka [WIDEO]

2021-07-24 13:55
Nastolatek z Polski bohaterem w Niemczech. Uratował życie człowieka
Autor: SCREEN @BILD/ TWITTER Nastolatek z Polski bohaterem w Niemczech. Uratował życie człowieka

O bohaterskim wyczynie nastolatka informują niemieckie media. W krążącym w internecie nagraniu można zobaczyć jak 15-letni Bartek wraz z innymi ludźmi wyciąga strażaka z wody ratując mu w ten sposób życie. Do zdarzenia doszło podczas powodzi w miejscowości Altena w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Bartek nie czuje się bohaterem. - Bałem się, ale po prostu musiałem to zrobić - powiedział reporterowi dziennika "Bild". - Musiałem uratować tego mężczyznę. Nie myślałem długo. Chciałem to zrobić. Każdy zachowałby się tak samo na moim miejscu - dodaje. Burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Jak informuje PAP, co najmniej 175 osób straciło życie. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody pitnej.

Potworna powódź w Warszawie. Podtopiony garaż przy ul. Szaserów, na ratunek przyjechali strażacy, którzy ruszyli do odpompowywania wody.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE