Tara Reade i Joe Biden

i

Autor: AP, East News Tara Reade i Joe Biden

tam czuje się bezpiecznie

59-latka oskarżyła Joe Bidena o molestowanie. Teraz zbiegła do Rosji!

2023-05-31 15:06

Pracująca niegdyś w amerykańskim Senacie 59-letnia Tara Reade w 2020 roku oskarżyła Joe Bidena o to, że miał on ją w przeszłości molestować seksualnie (czemu on oczywiście zaprzeczył). Gdy amerykański prezycent oświadczył, że będzie w przyszłym roku walczył o reelekcję, kobieta postanowiła uciec z kraju. Schronienie znalazła w Rosji, gdzie na łamach propagandowego Sputnika żali się na Bidena i swój kraj!

Tara Reade w 2020 roku oskarżyła Joe Bidena, który ubiegał się wówczas o nominację na kandydata na prezydenta USA, o napaść seksualną, do której miało dojść w 1993 roku. Po tym, jak ogłoszono, że Biden będzie ubiegał się o reelekcję w 2024 roku, 59-latka postanowiła wyjechać do Rosji. Jak informuje portal gazeta.pl, w rozmowie z propagandowym, proputinowskim radiem Sputnik powiedziała o powodach wyprowadzki. Kobieta została przedstawiana jako pisarka, publicystka, "była współpracowniczka Joe Bidena" i "poszukiwaczka prawdy". 

Jak przekonywała Reade, pozostanie w USA po zarzutach, które skierowała wobec prezydenta, było dla niej rzekomo niebezpieczne. Kobieta zasugerowała nawet w jednym z wpisów w mediach społecznościowych, że "jeśli coś jej się stanie", to będą za to odpowiadali "ludzie prezydenta". Sputnikowi powiedziała, że w Rosji "czuje się bezpiecznie" i docenia Butinę oraz innych Rosjan za to, że "dali jej ochronę". Dalej przekazała, że miała doświadczyć "pewnego rodzaju nacisku", by odwołała zeznania i "czuła, że przed zbliżającymi się wyborami" powinna szukać "schronienia", bo jej "życie jest zagrożone". 

Po chwili dodała:

Podobnie jak w czasach, gdy ludzie uciekali ze Związku Radzieckiego do Stanów Zjednoczonych, tak teraz jest na odwrót. Teraz obywatele USA i Europy szukają tutaj bezpiecznego schronienia. I na szczęście Kreml jest przychylny. Więc mamy szczęście

Sonda
Czy Joe Biden jest dobrym prezydentem?
Joe Biden dziękuje Polakom. Historyczne przemówienie w Warszawie