Horror. Siedmioro dzieci żyło z 35 psami. Rodzice brali ogromne zasiłki, dzieci umierały z głodu

i

Autor: RSPCA Horror. Siedmioro dzieci żyło z 35 psami. Rodzice brali ogromne zasiłki, dzieci umierały z głodu

"Smród nie pozwalał oddychać"

Siedmioro dzieci zamkniętych z 35 psami. "Gołe, głodne, brudne od odchodów". Horror!

2022-11-08 15:26

Na sześć lat więzienia zostali skazani rodzice siedmiorga dzieci, które żyły w skrajnie złych warunkach, dzieląc dom z 35 psami. Maluchy zostały znalezione taplające się w swoich i psich odchodach. Były nagie, głodne i przerażone - najmłodsze miało 4 lata. Rodzice mieli je traktować w ten sposób od kilku lat. Jednocześnie pobierali na nie ok. 40 tys. zł zasiłków miesięcznie.

Przedstawiciele służb, którzy wkroczyli do potwornego domu położnego w East Sussex (Wielka Brytania), mówią, że nigdy czegoś podobnego nie widzieli. "Gdy otworzyliśmy drzwi, smród był tak duży, że nie dało się oddychać. Stan całego domu był szokujący i odrażający; był zagracony i zawalony starą odzieżą, śmieciami, gnijącym jedzeniem i zwierzęcymi odchodami. Wyglądało to tak, jakby nikt nie sprzątał tam przez kilka lat" - cytuje ich "Daily Mail".

Horror w Sussex. Gołe dziecko leżało przy martwym psie

W salonie śledczy znaleźli dziesiątki kotłujących się, brudnych, chudych i pokrytych odchodami psów. "Na kanapie, pośród brudnych szmat i obok martwego psa leżało dziecko, ubrane tylko w pieluszkę, było pokryte kałem zwierząt, skakały po nim psy. To najstraszniejszy dom, jaki widziałem w życiu" - twierdzi detektyw Fiona Ashcroft z policji w Sussex. Wszystkie siedmioro dzieci, wówczas [w 2021 roku - przyp. red.] w wieku od 4 do 17 lat, natychmiast zabrano do ośrodków opiekuńczych, skąd trafiły do rodzin zastępczych. 35 psów również znalazło odpowiednią opiekę.

Koszmar siedmiorga dzieci. Rodzice brali na nich wielki zasiłek, maluchy nie miały nic

Za maltretowanie i zaniedbywanie maluchów i zwierząt odpowiadają rodzice dzieci, 35-letni Christopher Bennett i 41-letnia Gemma Brogan. Para miesięcznie pobierała 7 tysięcy funtów zasiłków (ponad 37 tys. zł), jednak pieniędzy nie wydawała na dzieci, tylko je odkładała. W sądzie przyznali się do wszystkich zarzutów. W poniedziałek, 7 listopada, każde z nich zostało skazane na sześć lat więzienia. 

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad bliskimi powinny być wyższe?
Tarnów: w domu przy ul. sw. Marcina znaleziono ciała 4 osób. To rodzina, kobieta 41l. Mężczyzna 43, oraz dzieci 3 lata i 6 lat
Nasi Partnerzy polecają