Czy koronawirusem zaraziły ludzi dzikie zwierzęta? Światowa Organizacja Zdrowia lada moment przedstawi raport.

2021-03-05 21:28 ej
Nietoperze w Wuhan
Autor: CCTV Nietoperze w Wuhan

Na połowę marca zapowiedziano przedstawienie raportu dotyczącego pochodzenia wirusa, który zebrał tragiczne żniwo w mieście Wuhan w środkowych Chinach, a potem rozprzestrzenił się na cały świat.

W połowie marca WHO zakończy prace prowadzone podczas misji naukowej w Wuhan w Chinach. Jej przedstawiciele badali tam pochodzenie wirusa SARS-CoV-2. Peter Ben Embarek, ekspert WHO stojący na czele misji poinformował, że prace zostały zakończone i powstaje raport podsumowujący. Zespół międzynarodowych ekspertów WHO od stycznia prowadził prace w terenie i spotkania z chińskimi naukowcami. Szpitale, centra kontroli chorób, Instytut Wirusologii oraz targ Huanan, wielokrotnie wymieniany jako miejsce, skąd wirus wyruszył by zabijać, były terenem jego badań.

Rok temu potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Jak wpłynął na nasze życie?

Koszmar na Staten Island. Skatował żonę i utopił własnych synów

koronawirus
Autor: Pixabay 1 318 nowych zakażeń koronawirusem na Pomorzu w piątek, 5.03.2021 r.

Jedzenie dzikich zwierząt skrajnie ryzykowne

Już dzisiaj, w związku z wcześniejszymi wypowiedziami kierownictwa misji, można się spodziewać, że najbardziej prawdopodobna okaże się hipoteza, że wirus przeniósł na człowieka żywiciel pośredni, którym było dzikie zwierzę. Wirus mógł przedostać się na wuhański targ owoców morza, ponieważ znalazł się tam zarażony wcześniej klient lub pracownik, ale także z powodu sprzedawania na nim nie tylko skorupiaków i mięczaków, ale i mięsa dzikich ssaków.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze