Kongres USA zaakceptował plan budżetowy. Nie ma pieniędzy na mur, są na ochronę granicy

2017-05-02 2:00

Politycy na Kapitolu doszli do porozumienia i zaakceptowali plan wydatków budżetowych. Opiewa on na ponad trylion dolarów. Nie ma w nim pieniędzy na budowę muru na południowej granicy USA, co mocno forsował prezydent Donald Trump (71 l.), ale w ostatniej chwili wycofał się, by uniknąć tzw.  government shutdown.

Ugoda została osiągnięta w niedzielę późną nocą. Ostateczne głosowanie, co ma być formalnością, ma odbyć się do środy. Ustawa zapewni „rządową płynność” do końca września. Chociaż budżet nie przewiduje wydatków na finansowanie budowy muru, to przeznaczono w nim $1.5 miliarda na zabezpieczenie granicy, w tym zatrudnienie dodatkowych członków Border Patrol i zwiększenie liczby łóżek w więzieniach imigracyjnych. Są w nim też pieniądze na ochronę Trump Tower w Nowym Jorku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE