Włochy odcięte od świata

i

Autor: AP Włochy odcięte od świata

Koronawirus. We Włoszech brakuje już trumien. Wojsko działa na cmentarzach

2020-03-19 12:32

Sytuacja we Włoszech jest coraz bardziej dramatyczna. W środę padła rekordowa liczba zgonów - z powodu Covid-19 zmarło 475 osób w ciągu doby! Szpitale nie nadążają z przyjmowaniem pacjentów, brakuje nie tylko łóżek, ale też respiratorów, w pośpiechu tworzy się oddziały OIOM w hotelach, a co najgorsze - brakuje już trumien, by grzebać zmarłych!

We Włoszech potwierdzono już 35,7 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, z czego ok. 3 tys. osób zmarło, a 4 tys. osób udało się wyleczyć. Przed kościołami jeszcze kilka dni temu ustawiano rzędy trumien, ale teraz zakłady pogrzebowe nie wiedzą co począć.

W samym Bergamo w Lombardii odnotowano 1640 zgonów, a zakłady, których jest ok. 80, rozkładają ręce. W ciągu godziny przyjmują po 12 telefonów, a prezes jednego z przedsiębiorstw przypomina, że zwykle w Bergamo odprawiano 120 pogrzebów na miesiąc. - W ciągu dwóch tygodni zmarła cała generacja - skomentował lokalnej prasie. 

Wojsko stara się rozwiązać ten problem. Nad ranem na jednym z cmentarzy w Bergamo pojawiły się ciężarówki, które mają przewieźć zmarłych do krematoriów. 

Dramatyczna sytuacja jest również w Hiszpanii, która jest drugim po Włoszech europejskim krajem z największą liczbą zakażonych. Tam również odnotowano rekordową liczbę zgonów, bo w ciągu doby zmarły 182 osoby. W Hiszpanii na Covid-19 zachorowało 14,8 tys. osób, zmarło 638, wyleczono 1000 osób. 

Epidemia koronawirusa we Włoszech spowodowała obniżenie emisji dwutlenku węgla
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany