Karol III

i

Autor: Hugo Burnand/AP

Rodzina królewska

Król Karol III wywołał burzę! Oburzenie z seksaferą w tle

2023-05-01 8:20

Nowa burza wokół brytyjskiej rodziny królewskiej! O koronacji króla Karola III mówi się teraz w brytyjskich mediach między innymi w kontekście... seksafery! Król Karol III został skrytykowany wraz z arcybiskupem Canterbury. Chodzi o pewne słowa, które niechybnie zostaną wypowiedziane podczas ceremonii koronacyjnej. Trzeba to zmienić, czy tradycja powinna wziąć górę?

Skandal związany z koronacją króla Karola III. Słowa przysięgi to potężna gafa? Protesty przed ceremonią, chodzi o seksaferę i Harry'ego!

Koronacja króla Karola III zbliża się wielkimi krokami. Już 6 maja Karol i jego żona Camilla zostaną ukoronowani podczas ceremonii, która będzie transmitowana na cały świat. Jak zwykle w brytyjskiej rodzinie królewskiej, nawet w takiej chwili nie może obyć się bez skandalu! A wszystko przez niedawne wezwanie arcybiskupa Canterbury Justina Welby'ego. Co zrobił hierarcha? Otóż w niewinnych zdawałoby się słowach wezwał wszystkich Brytyjczyków oraz mieszkańców krajów Wspólnoty Narodów, by nawet przed telewizorami powtarzali słowa słynnej przysięgi, jaką tradycyjnie lud wygłasza podczas koronacji. Pojawiły się głosy, że z co najmniej dwóch względów ta przysięga jest w dzisiejszych czasach niestosowna i że należy z niej koniecznie zrezygnować, jeśli chcemy uniknąć potężnej gafy. Czemu?

"To król powinien przysięgać, nie lud". Do tego dochodzi kwestia skandalistów w rodzinie królewskiej

Otóż słowa tej przysięgi zwanej "Homage of Peers" brzmią: "Przysięgam, że dochowam prawdziwej wierności Waszej Królewskiej Mości oraz Jego spadkobiercom i prawnym następcom. Tak mi dopomóż Bóg". Tymczasem w kolejce do tronu są m.in. takie osobistości, jak bohater seksafery książę Andrzej czy opisujący odmrożonego penisa i utratę dziewictwa za pubem książę Harry. Można się spodziewać, że nie każdy zechce przysięgać im wierność. Ale to nie wszystko. "W demokracji, to głowa państwa powinna przysięgać wierność ludowi, nie odwrotnie" - powiedział w rozmowie z "Mirror" republikański polityk brytyjski Graham Smith. Republikanie zapowiadają na dzień koronacji demonstracje przeciwko monarchii.

Seksafera z księciem Andrzejem w roli głównej. O co chodziło?

O co chodzi w seksaferze dotyczącej księcia Andrzeja? Virginia Giuffre to 39-letnia dziś kobieta, która parę lat temu publicznie oskarżyła księcia Andrzeja o to, że trzykrotnie zmusił ją do seksu, gdy była 17-letnią "seksualną niewolnicą" stręczoną mu przez amerykańskiego pedofila Jeffreya Epsteina. Andrzej wszystkiemu zaprzeczał, ale w końcu wypłacił Giuffre słone odszkodowanie. Wtedy mówiono o 12 milionach funtów, "Daily Mail" twierdził potem, że skończyło się na 3 milionach.

Sonda
Będziesz oglądać koronację Karola III?

QUIZ. Największe skandale w rodzinach królewskich! Pamiętasz wszystkie? Test tylko dla prawdziwych znawców

Pytanie 1 z 10
Król Karol III jako książę Karol romansował z Camillą, która dziś jest królową małżonką. Pewien członek królewskiego rodu miał romans z inną Camillą - La Camillą z zespołu Army of Lovers znaną z wielkiego biustu. Kto to był?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany