Lądowanie łazika Perseverance na Marsie. NASA pokazała PIERWSZY film

2021-02-22 21:47
NASA pokazała nowe zdjęcia Marsa. Tak lądował łazik
Autor: NASA/Twitter NASA pokazała nowe zdjęcia Marsa. Tak lądował łazik

Lądowanie łazika Perseverance na Marsie. O tej wiekopomnej chwili dla ludzkości trudno nie przejść obojętnie. Filmów i zdjęć Marsa w tak dobrej jakości jeszcze świat nie widział! Udało się też zarejestrować dźwięki towarzyszące lądowaniu łazika. Po raz pierwszy usłyszeliśmy coś, co dobiega z Marsa. A to przecież dopiero początek. Teraz NASA pokazała kolejne ujęcia z lądowania i pierwszy w historii film z Marsa.

To się nie mieści w głowie! Naukowcy NASA opublikowali dzisiaj nagranie zarejestrowane podczas lądowania łazika Perseverance na Marsie, z kolei sam łazik również zaczął Tweetować. Pierwsze nagranie wideo z Czerwonej Planety jest po prostu imponujące. - Wysłałem nagrania wideo z mojego lądowania na Marsie. To była niezła jazda! Włącz się, aby zobaczyć ten jedyny w swoim rodzaju materiał filmowy i niektóre z moich najnowszych zdjęć krateru Jezero - napisał na Twitterze łazik Perseverance.

Najnowsze nagranie z łazika Perseverance należącego do NASA przedstawia najważniejsze etapy ostatnich minut jego wejścia, zejścia i lądowania na Czerwonej Planecie 18 lutego, gdy łazik zmierzał do lądowania, spadł na spadochronie. „ Perseverance dopiero się rozkręca i już zapewnił jedne z najbardziej kultowych wizualizacji w historii eksploracji kosmosu. Wzmacnia niezwykły poziom inżynierii i precyzji wymagany do zbudowania pojazdu i przelotu na Czerwoną Planetę” - skomentował pełniący obowiązki administratora NASA Steve Jurczyk. 

Najnowsze