Lekarze dawali im 2 proc. szans na przeżycie. Siostry zrośnięte głowami przetrwały operację

i

Autor: Facebook

Szokująca operacja

Lekarze dawali im 2 proc. szans na przeżycie. Siostry zrośnięte głowami przetrwały operację

2023-06-30 10:55

Urodziły się zrośnięte czaszkami, a lekarze dawali im zaledwie 2 procent szans na przeżycie. Dzisiaj Erin i Abby ze Stanów Zjednoczonych mają 7 lat. Lekarzom udało się je rozdzielić. W jakim stanie są obecnie dziewczynki? O wszystkim opowiada w mediach społecznościowych ich matka.

Siostry urodziły się zrośnięte głowami. Lekarze dawali im 2 proc. szans na przeżycie, dziś mają 7 lat i są rozdzielone

Kiedy Heather Delaney z Karoliny Północnej dowiedziała się, że jej dzieci to bliźnięta syjamskie zrośnięte głowami, była w jedenastym tygodniu ciąży. "Najpierw byliśmy w szoku. To coś, co ogląda się w telewizji, tego rodzaju rzeczy nie przytrafiają się normalnie ludziom" - mówi kobieta w Daily Star. Szansa na taką ciążę wynosi 1 do 2,5 miliona. Heather była na początku szóstego miesiąca, gdy lekarze zdecydowali o cesarskim cięciu. Na świat przyszły Erin i Abby. Dziewczynki były mocno zrośnięte głowami. Medycy nie kryli, że szanse na przetrwanie operacji są niemal zerowe, a dokładnie wynoszą zaledwie 2 procent. Rodzice postanowili jednak zdecydować się na rozdzielanie dziewczynek.

Dziś bliźniaczki mają po 7 lat. Skończyły przedszkole, ale nie mówią

Kiedy Erin i Abby miały rok, lekarze przeprowadzili operację. Choć wydawało się, że to tylko desperacka próba ocalenia dzieci, wszystko się udało! Dziewczynki udało się rozdzielić. Nadszedł trudny czas kolejnych zabiegów oraz żmudnej rehabilitacji. W jakim stanie są obecnie 7-letnie dziewczynki? O wszystkim opowiada w mediach społecznościowych ich matka. Jej dzieci właśnie skończyły przedszkole. Są na poziomie rozwoju intelektualnego 1,5-rocznych dzieci i nie mówią. Jak jednak mówi Heather, jest dumna z córek. "Tak, są niepełnosprawne, ale tak szczęśliwe" - przekonuje kobieta.

Sonda
Czy wśród Twoich znajomych są bliźniacy?

QUIZ. Czy dogadasz się ze swoim dzieckiem? Co mu odpowiesz na słowa rodem z internetu?

Pytanie 1 z 12
Co odpowiesz swojemu dziecku, jeśli napisze Ci: "THX"?
M jak miłość. Koszmarny wypadek bliźniaczek na planie! Córka Kingi i Piotrka zalała się łzami