Lekarze poskładali mi czaszkę z puzzli! Przełomowa operacja

2021-06-23 8:00

Cud medycyny w amerykańskim stanie Minnesota! Lekarze z Mayo Clinic w idealny sposób zrekonstruowali twarz mężczyzny, który złamał dosłownie każdą kość twarzy w wypadku motocyklowym. Dziś John Roby (66 l.) wygląda tak samo jak przed wypadkiem i nie sposób domyślić się, w jak ciężkim był stanie. A wszystko to dzięki najnowocześniejszej technologii 3D i pewnemu pomysłowi, na jaki wpadli chirurdzy po obejrzeniu wyjątkowo pokiereszowanego pacjenta.

Był czerwiec 2020 roku, kiedy John Roby (66 l.) jechał motocyklem przez stan Minnesota. W pewnym momencie drogę zajechała mężczyźnie ciężarówka. Motocyklista nie zdążył wyhamować i wbił się w tył pojazdu. Początkowo wydawało się, że nie przeżyje. Miał mnóstwo złamanych kości, a najbardziej przerażająco wyglądała jego twarz. Złamał dosłownie każdą kość twarzy! John Roby został przetransportowany helikopterem ratowniczym do Mayo Clinic. Chirurdzy obejrzeli wyjątkowo pokiereszowanego pacjenta i wpadli na genialny pomysł. Postanowili wykorzystać najnowocześniejszą technologię 3D. Na podstawie zdjęć z prześwietlenia czaszki stworzyli jej trójwymiarowy model na ekranie komputera.

NIE PRZEGAP: Będzie rozwód w pałacu? Tajemnicze zniknięcie księżniczki Monako!

Oznaczyli różnymi kolorami połamane kości i przy pomocy symulacji komputerowej, początkowo wirtualnie, poskładali je do kupy. Gdy opanowali do perfekcji operację wirtualną, zabrali się do tej rzeczywistej. Stał się cud! Mężczyzna został dosłownie złożony na powrót z kościanych puzzli. Dziś John Roby (66 l.) wygląda tak samo jak przed wypadkiem i nie sposób domyślić się, w jak ciężkim był stanie.

NIE PRZEGAP: Dzieci z domu dziecka spłonęły żywcem w busie. Potworny krzyk bólu na drodze numer 65

Nowatorska operacja mikrochirurgiczna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE