Papież Franciszek

i

Autor: Vatican News/Facebook

O co chodziło?

Mroczne słowa papieża Franciszka. "Ciemne chmury gęstnieją nad ludzkością"

2024-04-20 19:00

Papież Franciszek wypowiedział niepokojące i mroczne słowa podczas spotkania z włoskimi uczniami! Ojciec Święty 19 kwietnia stwierdził, że "ciemne chmury gęstnieją nad ludzkością". Papież Franciszek wezwał do "zasiewania ziaren pokoju" w obliczu globalnych zagrożeń. Co dokładnie miał na myśli?

Papież Franciszek wypowiedział mroczne słowa. "Ciemne chmury gęstnieją nad ludzkością"

Papież Franciszek ostrzega przed globalnym zagrożeniem. Podczas spotkania z kilkoma tysiącami włoskich uczniów uczestniczących w inicjatywie "Szkoły Pokoju" nie szczędził młodym ludziom niepokojących, mrocznych słów. Jak powiedział Ojciec Święty 19 kwietnia, "ciemne chmury gęstnieją nad ludzkością". Papież Franciszek wezwał do "zasiewania ziaren pokoju" w obliczu globalnych zagrożeń. Co dokładnie miał na myśli? Jak sprecyzował, chodzi o brak pokoju na świecie. “Obecne wyzwania, a przede wszystkim zagrożenia, które jak ciemne chmury gęstnieją nad nami i nad naszą przyszłością, stały się globalne” - mówił papież

"W tym czasie naznaczonym przez wojnę proszę was, byście budowali pokój"

“One dotyczą nas wszystkich, całej wspólnoty ludzkiej, i wymagają odwagi oraz kreatywności zbiorowego marzenia, które rozbudzi stałe zaangażowanie, by razem stawić czoło kryzysom środowiskowym, ekonomicznym, politycznym i społecznym, jakie przeżywa nasza planeta. W tym czasie naznaczonym przez wojnę proszę was, byście budowali pokój, w społeczeństwie będącym nadal więźniem mentalności odrzucenia proszę, byście działali na rzecz włączania wszystkich" - apelował Ojciec Święty podczas spotkania z uczniami.

Quiz. Trudne słowa na literę "p". Potwornie skomplikowana pisownia!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki