Nagi noworodek zamknięty w plastikowej torbie leżał przy drodze. W siatce resztki łożyska

i

Autor: Materiały prasowe/Carabinieri Trapani Nagi noworodek zamknięty w plastikowej torbie leżał przy drodze. W siatce resztki łożyska

Chłopiec przeżył

Nagi noworodek porzucony przy drodze. Był w foliowej siatce, a z nim resztki łożyska

2022-10-06 15:09

Służby mówią o prawdziwym cudzie. Rolnik z rejonu Trapani we Włoszech idąc na pole, znalazł przy drodze foliową torbę, w której znajdował się nagi noworodek. Maluch miał dużo szczęścia, ponieważ został porzucony w miejscu, które jest niezwykle rzadko uczęszczane. W siatce, oprócz dziecka, wezwani na miejsce ratownicy znaleźli odciętą pępowinę i resztki łożyska.

Noworodek w reklamówce leżał w szczerym polu. Znalazł go rolnik

Na razie nie wiadomo, kto i dlaczego porzucił chłopczyka. Jak informuje "Corriere della sera", policjanci z Sycylii prowadzą śledztwo i próbują ustalić personalia matki dziecka. Tymczasem maluch dochodzi do siebie na oddziale intensywnej terapii jednego ze szpitali w gminie Trapani, po tym jak we wtorek (4 października) odnalazł go lokalny rolnik. Szedł akurat na swoje pole, gdy zauważył leżącą na trawie pełną reklamówkę i usłyszał płacz. Gdy zajrzał do środka okazało się, że leży w niej nagi noworodek. Podobno odnalezienie go to prawdziwy cud, bo droga, przy której leżał jest zazwyczaj nieuczęszczana, a w okolicy żyje sporo dzikich zwierząt. Gdyby nie rolnik, chłopczyk prawdopodobnie by zmarł.

Włochy. Chłopczyk znaleziony w plastikowej torbie. Dostał dwa niezwykłe imiona

Na miejsce od razu zostały wezwane służby. Lekarze stwierdzili, że maluch jest w dobrym stanie, był jednak bardzo wychłodzony. W reklamówce, oprócz dziecka znaleziono też odciętą pępowinę i resztki łożyska. Maluchowi w szpitalu nadano imiona Francesco Alberto. Pierwsze ponieważ został znaleziony w dniu, któremu patronował św. Franciszek z Asyżu, drugie po policjancie, który jako pierwszy go przytulił.  

Sonda
Co powinno grozić matce noworodka?
Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają